Yaylarlarda yıkım başladı

Akyazı'ya bağlı yaylarlarda beton evlerin yıkımına başlandı.

Yaylarlarda yıkım başladı

Ülke genelinde yaylalarda doğal güzelliği bozan ve amacının dışında betonarme yapıları önlemek amacıyla çalışma başlatılmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Mayıs ayında yaptığı açıklama ve talimatlarda Vali ve Kaymakamlara “elinizde yetki var, kaçak yapılaşmaya yaylalarda müsaade ederseniz, bu dünyada da öteki dünyada da tarih de doğa da medeniyet de yakanızda olur” demişti.

Akyazı Kaymakamlığı da kaçak yayla evleriyle ilgili bir süredir çalışma yürütüyordu. Geçen ay  şikayetler ve araştırmalar sonunda İlçe Kaymakamı Ömer Kalaylı, ilçe yaylalarını gezerek çalışmaları incelemişti.

Hafta sonu Akyazı Kaymakamı Kalaylı, beraberinde Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan,  Başkan Yardımcısı Mustafa Aksakal, İlçe Garnizon Komutanı Mustafa Hekimoğlu, Dedeler Mahalle Muhtarı Cevdet Tekin, Turnalık ve Çiğdem yaylalarında betonarme kaçak yapılaşmayı önlemek amacıyla çalışma yaptılar.

 Tespit edilen betonarme yapı temelleri iş makinesi yardımıyla yıkıldı.

Yetkililer yaylalarda orantısız sınır genişleten , betonarme yapı temeli atan, göl ve göletlerin etrafında parsel yapmaya çalışanların jandarma ve ilçe kaymakamlık makamına şikayet edilmesini istedi.

akyazı yayla kaçak beton ev bina kaymakamlık yıkım belediye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akyazılı iş adamı Abdullah Mert, adaylığını açıkladı
Akyazılı iş adamı Abdullah Mert, adaylığını açıkladı
Ebu Hanzala hakkında flaş gelişme
Ebu Hanzala hakkında flaş gelişme
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal