Ramazan 2018 23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • İMSAK 03:38
  • GÜNEŞ 05:27
  • ÖĞLE 13:00
  • İKİNDİ 16:56
  • AKŞAM 20:21
  • YATSI 22:03
  • İFTARA KALAN SÜRE

Yazlık Kavşağı’na sorunsuz altyapı

SASKİ tarafından başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında Yazlık Kavşağı için 1,2 kilometrelik yeni yağmursuyu hattı inşa ediliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Yazlık Kavşağı’nda gerçekleştirileceği düzenleme öncesinde bölgenin altyapısı güçlendiriliyor.

Yazlık Kavşağı’na sorunsuz altyapı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından bölge trafiğini rahatlatmak amacıyla Yazlık Kavşağı’nda gerçekleştirilecek olan düzenleme öncesinde bölgenin altyapısı güçlendiriliyor. Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında bölgede yeni yağmursuyu hatları inşa ediliyor. SASKİ ekipleri Yazlık Kavşağı ile Kipa Kavşağı arasında kalan bölgede çalışmalarını 24 saat aralıksız sürdürüyor. Bölge için 1,2 kilometre yağmursuyu hattı inşa edilirken belirlenen noktalara yağmursuyu ızgaraları yerleştirilecek. Altyapı çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanmasıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından kavşak düzenleme çalışmaları başlatılacak. Yazlık Kavşağı’nın sorunsuz altyapısı ve yeni görünümü ile şehir merkezine ulaşım daha rahat olacak.

1,2 kilometre yeni hat

Yazlık bölgesinde devam eden altyapı çalışmaları ile ilgili olarak SASKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kurum olarak gerçekleştirdiğimiz içmesuyu, atıksu ve yağmursuyu projeleri ile şehrimiz için sorunsuz bir altyapı inşa ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ulaşım projeleri kapsamında SASKİ olarak bizde söz konusu bölgelerin altyapısını yeniliyoruz. Bu kapsamda Yazlık Kavşağı’nda gerçekleştirilecek olan düzenleme öncesinde bölgenin altyapısını sorunsuz hale getiriyoruz. Başlattığımız çalışmalar kapsamında hem Yazlık Kavşağı’nda hem de Yazlık Kavşağı ile Kipa Kavşağı arasında kalan bölgede 120 santimetre çapında yeni yağmursuyu hattı inşa ediyoruz. 1,2 kilometrelik yeni hat ile bölgenin yağmursuyu ağını güçlendiriyoruz. Sakarya’mızı daha yaşanılabilir bir şehir haline getirebilmek adına yoğun çaba sarf ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

saski yazlık kavşak altyapı çalışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma bölgesinde bu olaylar oldu
Jandarma bölgesinde bu olaylar oldu
Kazalarda Mart ve Nisan bilançosu: 8 ölü, 608 yaralı
Kazalarda Mart ve Nisan bilançosu: 8 ölü, 608 yaralı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal