Serdivan'da yetim ve öksüzlerle iftar yemeği

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım ile birlikte yetim ve öksüz çocukların katıldığı iftar programında ailelerle buluştu.

Serdivan'da yetim ve öksüzlerle iftar yemeği

Sevgiyi, şefkati ve kardeşliği kendisi de yetim olarak büyüyen Efendimizden (ASM) öğrendiklerini belirten Başkan Alemdar, “Kendisi de yetim olarak büyüyen Peygamber Efendimiz (S.A.V.), hiç kuşkusuz yetimler için en büyük şereftir. O’nun yetimliği, tüm yetimlerin yüreklerini ısıtacak bir teselli konumundadır. Bizlere emanet edilen ve paylaşma duygularının onlarla birlikte daha da anlam bulduğu yetim kardeşlerimizi bugün olduğu gibi her zaman soframızda ağırlamaya devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki; biz bir yetime sahip çıkarsak onun adı artık yetim olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Salondakiler Onu Dinlerken Gözyaşlarına Hakim Olamadı

İftar yemeği sonrası sahne alan sanatçı Dursun Ali Erzincanlı, programa katılan misafirlere şiir ziyafeti sunarak duygu dolu anlar yaşattı.

Okuduğu parçalarla Peygamber Efendimizin hayatını ve İslamiyet’in günümüze kadar ulaştığı süreci şiirsel bir dille yorumlayan Erzincanlı, 15 Temmuz hain darbe girişimine de değindi. Şair, 30 kurşunla şehit edilen Ömer Halis Demir için yazdığı “30 Kuş” şiirini okuyarak izleyenleri gözyaşlarına boğdu.

serdivan belediye yetim öksüz iftar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
Ada treni için konuştu
Ada treni için konuştu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal