Şehir hafızasına önemli bir katkı

SAÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haluk Selvi’yi makamında ağırlayan Başkan Toçoğlu, “15 Temmuz’da darbecilere karşı birlik ve beraberlik içerisinde direndik. Sakarya’nın darbecilere karşı duruşunu ve vatandaşlarımızın direnişini kalıcı bir eserle taçlandırmak şehir hafızasına önemli katkılardan biridir” dedi.

Şehir hafızasına önemli bir katkı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haluk Selvi’yi makamında ağırladı. ‘15 Temmuz’da Sakarya’ adını taşıyan kitabının basıldığını söyleyen ve kitabın yayınlanması noktasında destekleri için Başkan Toçoğlu’na teşekkür eden Selvi, daha sonra bu kitap ile birlikte Osmanlı Padişahlarından Sultan 2. Abdülhamid’e suikast girişimlerini içeren bir kitabı da Başkan Toçoğlu’na hediye etti. Prof. Dr. Haluk Selvi, kitap ile Sakarya’nın bir bütün olarak darbeye nasıl karşı koyduğunu anlatmaya çalıştığını belirtti.

Birlikte karşı durduk

Eser dolayısıyla Prof. Dr. Selvi’yi tebrik eden Başkan Toçoğlu, “15 Temmuz’da darbecilere karşı birlik ve beraberlik içerisinde direndik. O gece Sakarya’da çok sayıda gazimiz, ülkemizde ise şehitlerimiz oldu. Allah hepsinden razı olsun. Millet olarak ilk defa bir darbe girişimini önledik. Tüm dünyaya vatanımızı, bayrağımızı, dinimizi ne kadar çok sevdiğimizi gösterdik. Sizin de kaleme aldığınız bu eser, Sakarya’nın darbecilere karşı duruşunu ve vatandaşlarımızın direnişini taçlandırmak açısından çok önemli. Şehir hafızasına önemli katkılardan birisi. Allah memleketimize ve milletimize bir daha böyle sıkıntılar yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

saü haluk selvi zeki toçoğlu ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gözler transferde
Gözler transferde
Bu da yeni nesil mezar!
Bu da yeni nesil mezar!
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal