Ramazan 2018 23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • İMSAK 03:38
  • GÜNEŞ 05:27
  • ÖĞLE 13:00
  • İKİNDİ 16:56
  • AKŞAM 20:21
  • YATSI 22:03
  • İFTARA KALAN SÜRE

Karasu Plajı mavi bayrak aldı

Karasu sahilinde mavi bayrak denetimi yapıldı. Geçtiğimiz yıl belirli kriterleri geçerek mavi bayrak ödülünü alan plaj bu yılda yapılan denetimler sonucunda geçer not aldı.

Karasu Plajı mavi bayrak aldı

Daha önceden belirlenmiş olan kriterlere uydukları için uluslararası çevre ödülü olan “Mavi bayrak” ile ödüllendirilen Karasu plajının bu yıl için aynı kriterlere uyup uymadığının kontrolü Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TURÇEV) tarafından yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TURÇEV) Koordinatörlüğü tarafından yapılan mavi bayrak denetimleri gün boyu sürdü. Yapılan incelemeler sonucu geçen yıl aldığı ödülü büyük bir başarı ile koruyan Karasu sahili bu yıl da Mavi Bayrağı dalgalandırmaya hak kazandı.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, mavi bayraklı plajların en önemli noktalardan bir tanesinin de plajların sene içinde defalarca denetlenmesi olduğuna vurgu yaptı. İspiroğlu; “Türkiye genelinde, mavi bayrak sahibi plajların denetimi yerel, ulusal veya uluslararası düzeyde olsun sürekli yapılıyor. Plajlara verilen Uluslararası bir çevre ödülü olan Mavi Bayrak; deniz suyunun temizliğini, çevre yönetimine önem verildiğini, çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkinliklerin yapıldığını ve plajı kullananların ihtiyaçlarına cevap verecek donanım ve güveliğinin garanti edildiğinin göstergesidir. Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, mavi bayraklı plajlar için 32 kriter bulunmaktadır. Bizler Karasu Belediyesi olarak bu kriterlerin hepsini ve daha fazlasını en iyi şekilde hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Mavi Bayrak ile ilgili çalışmalarda başrol oynayan ve bizlere önderlik eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na sonsuz şükranlarımızı sunarız” dedi.

karasu plaj mavi bayrak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Serdar     2017-06-12 Karasu'nun, Mavi bayrak alması güzel fakat sahil yolu çok kötü, sahil de, sahilpark dışında sahil den küçükboğaz'a kadar ne bir kaldırım nede bir yürüyüş yolu var, insanlar araçlarla beraber yolda yürüyorlar. Sahilden yola kadar olan bölüm tamamen yapılaşmadan arındırılmalı, çarpık yapılaşmaya izin verilmemeli,sahil ile yol arasına set yapılıp kum'un yol tarafına geçmesi engellenmeli. Selamlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma bölgesinde bu olaylar oldu
Jandarma bölgesinde bu olaylar oldu
Kazalarda Mart ve Nisan bilançosu: 8 ölü, 608 yaralı
Kazalarda Mart ve Nisan bilançosu: 8 ölü, 608 yaralı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal