Ramazan 2018 26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • İMSAK 03:34
  • GÜNEŞ 05:25
  • ÖĞLE 13:01
  • İKİNDİ 16:57
  • AKŞAM 20:24
  • YATSI 22:07
  • İFTARA KALAN SÜRE

İspiroğlu'ndan yetimler gününü unutmayın çağrısı

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Ramazan ayının ilk 15 gününü mutlu, huzurlu ve manevi duygularımızın yoğun olduğu bir şekilde yaşıyoruz. Aynı zamanda Ramazan ayının 15. günü "Dünya Yetimler Günü" ve bu günü özellikle unutmamalıyız” dedi.

İspiroğlu'ndan yetimler gününü unutmayın çağrısı

Yardıma muhtaç yetimlere yaptıkları yardımları, şeffaflık ilkesine uygun bir şekilde gerçekleştirdiklerini ve yardım faaliyetlerini kamuoyuyla da paylaşırken daha dikkatli olduklarını ifade eden Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Zamanın geçip gittiği ve bir daha asla gelmeyeceğini aklımızdan çıkartmamalıyız. Özellikle Ramazan ayı içerisinde geçen zamanı çok iyi değerlendirmeliyiz. Ramazan ayı güzel işleri yapmamız için bize çok sayıda fırsatlar sunuyor. Karasu Belediyesi olarak ramazan ayı içerinde yüzlerce gıda kumanyasını dağıttık. Şu an için Karasu'da yaklaşık beş bin kişiye ulaştık. Yine her gün Sivil Toplum Kuruluşlarımızla ve çat kapı gerçekleştirdiğimiz, gönül soframız diye adlandırdığımız ziyaretlerle vatandaşlarımızla birlikte iftarlarımızı açıyoruz. Allah’ıma şükürler olsun ki Ramazan ayının ilk yarısını İlçemizde mutlu, huzurlu ve bereket dolu geçirdik. Aynı güzellikte Ramazan Bayramına ulaşmamızı da Rabbim hepimize nasip etsin” dedi.

“Yetim Gülerse Dünya Güler”

“Yetim gülerse dünya güler” dedik ve bu sözle yolumuza çıktık diyen İspiroğlu; "Her Ramazan ayının 15. günü dünya yetimler günü olarak bilinmektedir. Tabi ki iyiliğin bir günü olmaz. Ancak ilan edilen yetimler günü, yetim kardeşlerimiz için bir farkındalık oluşturmak ve yetim çocuklarımızı ramazanın ruhuna uygun bir şekilde gündeme taşımak, onların yüzlerini güldürmek için sadece bir vesile. Bizlerin de bu günün anlamıyla, yetim kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu, sadece bu gün değil her zaman destekçileri olduğumuzu özellikle bildiririm” ifadelerine yer verdi.

karasu belediye mehmet ispiroğlu yetimler günü çağrı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
Suç makinesi tutuklandı
Suç makinesi tutuklandı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal