Geyve ve Taraklı’da 45 Milyonluk içmesuyu yatırımı

Geyve ve Taraklı’da 33 mahalleyi kapsayan içmesuyu projesinde çalışmaların devam ettiğini açıklayan Başkan Toçoğlu, “Geyve’ye bağlı 21 ve Taraklı’ya bağlı 12 mahalleye 45 milyonluk yeni içmesuyu hattı inşa ediyoruz. Geyve’de 750 metre rakımlı mahallelerimize daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştırıyoruz. Doğal, arıtılmış ve el değmemiş yeraltı suları hemşehrilerimizin musluklarına ulaşacak” dedi.

Geyve ve Taraklı’da 45 Milyonluk içmesuyu yatırımı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Geyve ve Taraklı’da 33 mahalleyi kapsayan içmesuyu projesinde çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Başkan Toçoğlu, “45 Milyon liralık yeni yatırımımızın ilk kaynak törenini kısa süre içerisinde gerçekleştirmiştik. İki ilçemiz için toplamda 165 kilometre içmesuyu hattı ve 8 adet içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Geyve’de 750 metre rakımlı mahallelerimize daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştırıyoruz. Doğal, arıtılmış ve el değmemiş yeraltı suları hemşehrilerimizin musluklarına ulaşacak” dedi.

Geyve’de 21 Taraklı’da 12 mahalle

Başkan Toçoğlu, “Şehrimizin dört bir yanında içmesuyu, kanalizasyon, atıksu ve yağmursuyu anlamında çalışmalarımız aralıksız sürüyor. İçmesuyu projemizin etaplarından birini Geyve ilçemiz oluşturuyor. Geyve’de yüksek kesimlerde yer alan 21 mahallemizde yeni içmesuyu hatları inşa ediyoruz. Geyve’ye bağlı Doğancıl, Poydalar, Sabırlar, Çayköy, Südalan, Ilıcaköy, Aydınlar, Çamlık, Şehren, Demirler, Çine, Günhoşlar, Akdoğan, Karacaören, Çukurköy, Yaylak, Taşoluk, Hisarlık, Halidiye, Sekiharman ve Hacıosmanlar mahallelerinde çalışmalar gerçekleştireceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

45 milyonluk çalışma

Taraklı etabıyla ilgili de konuşan Başkan Toçoğlu, “Taraklı’ya bağlı Avdan, Esenyurt, Mahdumlar, Alballar, Kemaller, Uğurlu, İçdedeler, Dışdedeler, Tuzla, Aksu, Harkköy, Hacıyakuplar Mahalleleri çalışmalarımızla buluşacak. İki ilçemiz için toplamda 165 kilometre içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Yüksek kesimlerde yer alan mahallelerimize 8 içmesuyu deposu ile kesintisiz ve bol içmesuyu ulaştıracağız. 33 mahallemizde toplam 6 bin kişi yaşıyor. Gelecek projeskiyonunu da göz önünde bulundurarak inşa ettiğimiz 45 Milyon liralık bu çalışmayla bölgede uzun yıllar su sorunu yaşanmayacak” ifadelerini kullandı.

geyve taraklı içmesuyu yatırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akyazılı iş adamı Abdullah Mert, adaylığını açıkladı
Akyazılı iş adamı Abdullah Mert, adaylığını açıkladı
Ebu Hanzala hakkında flaş gelişme
Ebu Hanzala hakkında flaş gelişme
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal