Ramazan 2018 26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • İMSAK 03:34
  • GÜNEŞ 05:25
  • ÖĞLE 13:01
  • İKİNDİ 16:57
  • AKŞAM 20:24
  • YATSI 22:07
  • İFTARA KALAN SÜRE

Alifuatpaşaya MYO müjdesi

Alifuat Cebesoy MYO’nun yeni inşaatı için gerekli bütçenin YÖK tarafından onaylandığı öğrenildi.

Alifuatpaşaya MYO müjdesi

Son Büyükşehir kanunu ile beldeliği elinden alınan ve DDY tarafından da demiryolu geçitinin kapatılmasıyla kara günler geçiren Alifuatpaşa Mahallesi YÖK tarafından gelen müjde ile adeta nefes aldı.

Yıkım Kararı Alınmıştı

Geçtiğimiz aylarda Alifuat Cebesoy MYO’nun gelen teknik ekiplerin incelemesi ve alınan numuneler sonunda çıkan raporlar doğrultusunda yıkım kararı alınmıştı.Çıkan bu rapor sonrası okul için yeni yer ve mali kaynak aranmaya başlanmıştı.

Arazi için Devreye Başkan Kaya Girdi

Okul için yeni yer sorununa da Geyve Belediyesi çözüm buldu.Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Belediye Meclisi kararıyla tüm harcama kalemlerini seferber ederek yeni Alifuatpaşa Cebesoy MYO inşaatı için mevcut meslek yüksek okulunun arka tarafında bulunan  araziyi satın alarak bu sorunu halletmiş oldu.

Mali Kaynak Halledildi

Yeni Alifuat Cebesoy MYO inşaatı için kurulan derneğinde içinde bulunduğu grubun çalışmaları sonucunda gerekli mali kaynağın Ankara’dan karşılandığı öğrenildi.Geyve Belediyesi tarafından mevcut okulun yanında alınan arazi üzerinde belirlenen proje üzerinde mali ve diğer çalışmalar YÖK ve SAÜ tarafından devam ettiriliyor. Prosüdürler tamamlandığında bölümüyle, öğrencisiyle ve en önemlisi kalitesiyle Alifuatpaşa’ya yakışan güzel bir yüksek okul hizmete açılacak.

Geyvemedya.com

geyve alifuatpaşa meslek yüksek okul yök bütçe onay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
Suç makinesi tutuklandı
Suç makinesi tutuklandı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal