Yaşlı destek merkezinde yaz kursları başlıyor

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen YADES projesinde hobi kursları ve kulüplerine başvurular devam ediyor. Davut Yüce, “Hobi kursları ve kulüplerine Sakarya ili sınırları içerisinde ikamet eden, 65 yaş ve üzeri sosyal ve kültürel faaliyetlere meraklı tüm vatandaşlarımız başvurabilir. 5 Haziran Pazartesi günü başlayan kurs başvuruları 10 Temmuz Pazartesi gününe kadar devam edecek” dedi.

Yaşlı destek merkezinde yaz kursları başlıyor

 

Sakarya Büyükşehir Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi (YADEM) tarafından yürütülen Yaşlı Destek Projesi (YADES) kapsamında hobi kursları ve kulüplerine başvurular sürüyor. Kent Park içindeki yeni binasında hizmete açılan YADES Sakarya ili sınırlarında ikamet eden 65 yaş ve üzeri vatandaşlara; sosyal, fiziksel ve psikolojik destek hizmetleri için düzenlemiş olduğu hobi kursları ve kulüplerine başvurular 10 Temmuz Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Hobi kursları ve kulüpleri

Yaşlı Destek Projesi (YADES) kapsamında düzenlenen hobi kursları ve kulüpleri hakkında açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi’nde (YADEM) başvuruları devam eden Hobi Kurslarımız; Hobi Sınıfları, Bilgi Sınıfları, Teknoloji Sınıfları, Müzik Sınıfları ve Resim sınıfları olmak üzere toplam 5 sınıftan oluşmaktadır. Hobi Kulüpleri ise Spor ve Sağlık Kulübü, Gezi Kulübü, Kitap Severler Kulübü ve Bulmaca - Sudoku kulübüyle vatandaşlarımıza hizmet sunmaya hazırlanıyor” ifadelerini kullandı.

Son gün 10 Temmuz pazartesi

Davut Yüce, “Yaşlı Destek Projesi (YADES) hobi kursları ve kulüplerine Sakarya ili sınırları içerisinde ikamet eden, 65 yaş ve üzeri sosyal ve kültürel faaliyetlere meraklı tüm vatandaşlarımız başvurabilir. 5 Haziran’da başlayan kurs başvuruları 10 Temmuz Pazartesi gününe kadar devam edecek. İlk ders zili yine 10 Temmuz Pazartesi günü yaşlılarımız için çalacak. 13 Ekim Cuma günü ise yaz dönemi hobi kurslarımızı bitirmeyi planlıyoruz. Yaşlı vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları en aza indirmeyi amaçladığımız bu yaz dönemi hobi kursu ve kulüpleri ile yaşlılarımızın sosyal yaşamlarını da renklendirmeyi, günlerini daha kaliteli geçirmelerini sağlamayı hedefliyoruz” diye belirtti.

Yaz Dönemi YADES Hobi Kursları ve Kulüpleri ise şu şekilde:

Hobi Sınıfları

Satranç, Dama, Mangala

Örgü-Tığ İşi Çalışmaları

Geri Dönüşüm Çalışmaları

Bilgi Sınıflar

Kur’an-ı Kerim Tesfiri

Kur’an-ı Kerim Okuma

İngilizce- Osmanlıca

Teknoloji Sınıfları

Sosyal Medya Kullanımı

Bankamatik Kart Kullanımı

E-Devlet Kullanım

Akıllı Telefon Kullanımı

Resim Sınıfları

Yağlı Boya

Kara Kalem

Müzik Sınıfları

Türk Halk Müziği Korosu

Türk Sanat Müziği Korosu

Hobi Kulüpleri

Spor ve Sağlık Kulübü

Gezi Kulübü

Kitap Severler Kulübü

Bulmaca- Sudoku Kulübü

sakarya yaşlı destek kurs başvuru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
Ada treni için konuştu
Ada treni için konuştu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal