Turnalı’ya yeni içmesuyu hattı

Kaynarca’ya bağlı Turnalı Mahallesinde SASKİ tarafından inşa edilen 20 kilometre yeni içmesuyu hattı ile bir mahalleye daha Sapanca Gölü suyu ulaştırılıyor.

Turnalı’ya yeni içmesuyu hattı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin 16 ilçesinde, tüm mahallelerine kaliteli içmesuyu ulaştırabilmek adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hayata geçirilen projeler ile Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında Büyükşehir hizmet alanına dâhil olan mahalleler sorunsuz altyapıya kavuşuyor. Çalışmalar kapsamında Kaynarca ilçesine bağlı Turnalı Mahallesinin tüm içmesuyu altyapısı yenileniyor. Bölgedeki eski ve işlevini yitirmiş hatların yerine 20 kilometrelik yeni içmesuyu hattı inşa ediliyor. Yeni hat ile musluklarına Sapanca suyunun ulaştırılacağını belirten Turnalı Mahallesi azalarından Hüseyin Saka, hizmetlerinden dolayı SASKİ’ye teşekkür etti.

Mahallelerinde başlatılan çalışma ile SASKİ’nin önemli bir sorunu çözüme kavuşturacağını belirten Hüseyin Saka, “Mahallemizdeki hatların çok eski olması nedeniyle içmesuyu konusunda hem miktar olarak hem de kalite olarak ciddi problemler yaşıyorduk. Hem musluklarımızdan akan suyun kaynağı hem de hatlarda yaşanan sorunlar nedeniyle suyumuz içilebilirlikten uzaktı. Şimdi ise SASKİ’nin yetki alanına dahil olmamız ile birlikte durum değişti. Mahallemizde 20 kilometrelik son derece modern bir içmesuyu hattı inşa ediliyor. İnşallah SASKİ ekiplerinin çalışmaları tamamlamasıyla birlikte bizim musluklarımıza da Sapanca Gölü suyu ulaşacak. Gönül rahatlığıyla musluklarımızdan su içebileceğimiz. Bu anlamda SASKİ’ye yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

kaynarca turnalı saski içmesuyu hat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Büyükşehir’de kadro kabul listesi açıklandı
Büyükşehir’de kadro kabul listesi açıklandı
300 yıllık çınar ağacı korumaya alındı
300 yıllık çınar ağacı korumaya alındı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal