Yerli otoya güçlü rakip

SATSO tarafından yerli otonun ilimizde üretilmesiyle ilgili yaptığı çalışmalar sürerken, ATO Başkanı Gürsel Baran, “Ankara “babayiğit”e hem beyin hem vücut olmaya hazır” dedi.

Yerli otoya güçlü rakip

Sakarya ve Ticaret Odası tarafından yerli otomobilin ilimizde üretilmesiyle ilgili çalışmalar sürüyor. SATSO Heyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile bir araya gelmiş ve hazırladıkları dosyayı teslim etmişlerdi. Yatırımın ilimize gelmesi için mücadele veren SATSO, şehri yönetenlerle toplanarak yol haritasını oluşturmuştu.

RİSK VE FAYDA

Sakarya’ya rakip olan Bursa ve Kocaeli gibi şehirlere Ankara da eklendi. ATO Başkanı Gürsel Baran, yazılı bir açıklama yaptı. Baran, “Yerli otomobilde başarılı olabilmek için üretim merkezinin yol, iklim ve coğrafya koşulları dikkatle ele alınmalıdır. Üretim merkezleri birden çok bölgeye yayılarak hem risk hem de fayda paylaşılabilir” dedi.

OSTİM’İ ÖNERDİ

Yerli otomobilin üretim başarısının araştırma-geliştirme gücüyle doğrudan ilişkili olduğuna dikkat çeken Baran, “Yerli otomobili üretecek ‘babayiğit’e ar-ge çalışmaları yapacak beyin ve yedek parçayı üretecek bir tedarikçi hazır. Ankara her ikisi için de biçilmiş kaftandır. OSTİM’imiz yerli otomobilin ihtiyacı olan yedek parçaları elbette üretir”

Yenihaber

yerli oto satso rakip ato gürsel baran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
Ada treni için konuştu
Ada treni için konuştu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal