PAZAR GÜNÜ AKBALIK GÜREŞ MEYDANINDA BULUŞUYORUZ

55 nci Akbalık Yağlı güreşleri 2 Temmuz Pazar günü başlıyor

PAZAR GÜNÜ AKBALIK GÜREŞ MEYDANINDA BULUŞUYORUZ

Önümüzdeki Pazar günü 02 Temmuz da Akbalık Güreş alanında 55.si yapılacak olan Geleneksel Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan güreşleri için ASAŞ’ın katkıları ile tüm hazırlıkları tamamlayan Akyazı Belediyesi yüzlerce pehlivanın er meydanında güreşeceği muhteşem yağlı Güreşler için geri sayıma başladı.
 
Bu yıl 55.’si yapılacak olan Geleneksel Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan güreşleri öncesinde her yıl olduğu gibi Geleneksel Sünnet şöleni etkinliklerine de devam eden Akyazı Belediyesi Sosyal etkinlikler kapsamında 30 Haziran Cuma günü yarın Cuma namazı öncesinde saat 11.00’de  Akbalık Mahallesi camiinde Sünnet Şöleni yapacak.
 
30 Haziran 2017 Cuma namazı öncesinde saat 11.00’de Akbalık Mahallesi camiinde Şehitlerimiz, Gazilerimiz ve vefat etmiş tüm güreşçilerimizin ve yine özellikle Akyazı Akbalık Güreşlerinin Banisi, Ordulu Mustafa ve Zülküf Karabulut’un ruhlarına atfen, şehrin İmam-Hatip ve Müezzin Kayyumlarının okuyacağı Kuran-ı Kerim tilavetleri ve dualarla hem Sünnet Şöleni hem de güreşlerin duası gerçekleştirilecek. Bu programa sünnet ettirilecek çocukların aileleri ve Akyazılılar katılabilecek. Program sonrası katılımcılara çeşitli ikramlar yapılacak.  
 
Yağlı Güreşler Pazar Günü başlıyor. 40 Başpehlivan ve Yüzlerce Güreşçi katılacak
 
Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşlerine bu yıl ülkemizde halen Yağlı Güreş sporuna devam eden ve çok tanınmış isimlerden, Kırkpınar başpehlivanı 2004, 2008 ve 2009 yılları Kırkpınar Başpehlivanı Başpehlivan, Faruk Akkoyun, Mehmet Yeşil yeşil, Ali Gürbüz, Balaban kardeşler, Süleyman Aykırı, Hamit Altun, Mustafa Kemal Karaboğa, Sakarya’nın Başpehlivanları, Mahmut Kavakçı, Ümit Balta ve benzeri birçok tanınmış pehlivan Akyazı Akbalık Güreşlerine katılacak.
 
Güreşleri izlemek Ücretsiz 
 
Bu yıl 55.'si düzenlenecek olan Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri güreş alanı ve çevresi Akyazı Belediyesi ekiplerince hazırlanmakta. Binlerce izleyicinin katılacağı güreşlerde katılımcılar Güreş müsabakalarını ücretsiz olarak izleyebilecekler ve kendilerine çeşitli ikramlar da yapılacak. Güreşlerin olduğu sıralarda Akbalık Güreş sahası etrafında ayrıca tarım ve zirai aletler, Traktör firmalarının stantları açılacak.
 
Büyük Ödül Altın Kemer 
Yüzlerce güreşçinin katılacağı 55. Geleneksel Akyazı Akbalık Yağlı güreşlerindeki büyük ödülü açıklayan Akyazı Belediyesi Başkanı Hasan Akcan ve Akyazı Akbalık Güreş Ağası İdris Caymaz her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ödülün Altın Kemer olacağını belirtiler.  Toplamda 14 boyda yapılacak olan güreşlerde her boyda 1.’ye 8 çeyrek altın, 2.’ye 5 çeyrek Altın, 3. Ve 4.’ye 4 er olmak üzere toplam 21 altın ve genel toplamda da 295 altının dağıtılacağını ifade ettiler. 
 
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve Akyazı Akbalık 2015-2016-2017 Güreş  Ağası İdris Caymaz tüm halkımızı Pazar günü Akbalık Meydanında buluşmaya davet ediyoruz dediler.

 

güreş akballık akbalık güreşleri akyazı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gözler transferde
Gözler transferde
Bu da yeni nesil mezar!
Bu da yeni nesil mezar!
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal