Akyazı da Bir Günde İkinci Kaza Yaşandı

Akyazı da bir günde ikinci patpat kazası meydana geldi.Yük taşımacılığında ve Tarım alanında sık kullanılan pat pat diye tabir edilen aracın kontrolden çıkarak bariyerlere çarpması sonucu 1 kişi yaralandı.

Akyazı da Bir Günde İkinci Kaza Yaşandı

Akyazı Beldibi Mahallesinde meydana gelen olayda Akyazı İstikametine seyir halinde olan patpat sürücüsü kontrolü kaybederek bariyerlere çarparak durdu. Sürücüsü yola savrularak yaralandı.112 ekiplerince ilk müdahalesi ardından Akyazı Devlet Hastanesinde kaldırıldı.
 
Akyazı da Bir Günde İkinci Kaza Yaşandı 
Bir günde iki patpat kazasında yedi vatandaş yaralanırken yetkililer uyarıda bulundu.
Sakarya bölgesinde sıkça kullanılan Sadece tarım alanlarında, trafiğe çıkmama şartı ile kullanılmasına izin verilen 'pat pat' adlı motorlu araçlarla karayollarına çıkılması tehlike saçıyor.. Trafiğe çıkmaları yasak olan 'pat pat' adlı motorlu tarım araçlarının,  sadece tarımda kullanılması gerektiğini belirten yetkililer 
 
2009 sayılı Karayolları ve Trafik Kanunu'nun 18. maddesine göre bu tür araçlar sadece bağda, bahçede ve tarımda kullanılabiliyor. Yollarda ise sadece tarımla ilgili taşıma yapmasına izin verilebiliyor. 
 
Yasak olmasına rağmen yolcu taşınmasında kullanılınca da kazalara davetiye çıkarıyor. Herhangi bir kaydı bulunmayan bu araçlara trafik ekipleri, plakası olmadığı için ceza da kesemiyor. Ekipler, ancak 'pat pat'ları geçici olarak trafikten men edebiliyor.

 

kaza patpat kazası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehirde bu olaylar oldu
Şehirde bu olaylar oldu
TEM'de kaza: 1 ölü
TEM'de kaza: 1 ölü
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal