Evde sağlık birimleri güçlendi

Karasu Devlet Hastanesi Evde Bakım Birimi, Toplum Sağlığı Evde Bakım Birimi ile birleşerek tek elden hizmet vermeye başladı.

Evde sağlık birimleri güçlendi


Daha önce Halk Sağlığı Müdürlükleri bünyesinde hizmet veren Evde Sağlık Hizmetlerinin Kamu Hastaneleri Birliğine devredilmesinin ardından bu alanda ilçe hastanelerindeki birimler güçlendiriliyor.

Karasu Devlet Hastanesi Evde Bakım Birimi’nde, yatağa bağımlı Karasu ve Kocaali bölgesinden yaklaşık 600 hasta hizmet alıyor. 3 hemşire, 1 laboratuvar teknisyeni ile 2 şoförün görev yaptığı birim nakil ekibi, mobil ekip ve Sabit ekip olmak üzere üç alanda günlük ortalama 20 hastaya hizmet götürüyor. Evde Bakım Birimi tarafından, yatağa bağımlı hastaların muayene, tedavi ve rapor işlemleri için hastaneye taşınması, evde enjeksiyon, pansuman, serum ve sonda gibi girişimsel işlemlerin yapılması konusunda hastalara hizmet veriliyor.

KİMLER, NASIL YARARLANIYOR?

Evde Bakım Biriminden hizmet almak isteyenlerin yatağa tam bağımlı olması gerektiğinin altı çizilirken, aile hekimlikleri vasıtası ile yatalak hastaların sisteme kayıt olması gerekiyor. Evde Bakım Hizmetinin acil bir hizmet olmadığı ifade edilirken, bu hizmetin sağlıklı yürüye bilmesi için malatya escort hastaların yakınları tarafından sisteme kayıt olduktan sonra verilen irtibat numaralarını arayarak, hastalarıyla ilgili olası nakil ve diğer hizmetlerin planlanması için randevu alması gerekiyor.

karasu evde sağlık hizmet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnşaat firmasının ofisi kurşunlandı
İnşaat firmasının ofisi kurşunlandı
Çaldığı elektrikli bisikleti parçalarken yakalandı
Çaldığı elektrikli bisikleti parçalarken yakalandı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal