Vahşete böyle tepki gösterdi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ülkelerinde yaşanan savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan Suriyeli bir hamile kadın ve 10 aylık çocuğunun Kaynarca’da ormanlık bir alana kaçırılarak vahşice katledilmesini sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şiddetli bir şekilde kınadı.

Vahşete böyle tepki gösterdi

Kaynarca ilçesi Birlik Mahallesi’nde yaşanan olayda Suriyeli hamile bir kadın ve 10 aylık çocuğu önce ormanlık alana götürülmüş, hamile kadına tecavüz edilmiş, ardından çocuğuyla birlikte başları taşla ezilerek vahşi bir şekilde katledilmişlerdi.

Başkan Toçoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı kınama mesajında, “Kaynarca’da yaşanan vahşi katliamdan derin üzüntü duyuyorum. Bunu yapanlar hak ettikleri cezayı bulacaklardır. Şiddetin dini milleti ırkı mezhebi olmaz. Kim yaparsa yapsın, kime yaparsa yapsın zulüm zulümdür. Bize düşen mazlumun yanında durmaktır. Asırlardır sergilediğimiz duruşumuz budur. Bugün de mazlumun yanında zalimin karşısında yer alacağız. Kardeşliğimiz bakidir. Adaletimize, merhametimize, insanlığımıza güvenip bize sığınan kardeşlerimizle huzur içinde yaşamaya devam edeceğiz. Şiddet ve nefret tohumlarının bu ülkede kök salmasına asla izin vermeyeceğiz. Asırlardır süren kardeşliğimiz kıyamete kadar devam edecektir” ifadelerini kullandı.

kaynarca suriyeli hamile kadın bebek cinayet büyükşehir belediye başkan toçoğlu tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
Ada treni için konuştu
Ada treni için konuştu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal