Ramazan 2018 27 Mayıs 2018 Pazar

  • İMSAK 03:33
  • GÜNEŞ 05:25
  • ÖĞLE 13:01
  • İKİNDİ 16:57
  • AKŞAM 20:25
  • YATSI 22:08
  • İFTARA KALAN SÜRE

Sorumlu sadece katiller değil

Kaynarca’da vahşice katledilen Suriyeli sığınmacı Emani Er-Rahman ve 10 aylık oğlunun cenaze namazı öncesinde Orhan Cami Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Başkan Toçoğlu, “Sadece bu menfur olayı gerçekleştiren caniler değil, bir müddet bunun altyapısını hazırlayan, sosyal medyada buna altlık hazırlayan bir takım çevrelerin de bu işte bir sorumluluğu olduğuna inanıyoruz” dedi.

Sorumlu sadece katiller değil

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kaynarca’da yaşanan vahşi cinayette katledilen Suriyeli sığınmacı Emani-Er Rahman ve 10 aylık oğlunun Orhan Cami’nde kılınacak olan cenaze namazı öncesinde civar illerden gelen Sivil Toplum Kuruluşları’nın düzenlediği basın açıklamasına katılarak vahşi cinayetleri bir kez daha kınadı.  Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) , Uluslar arası Mülteci Hakları Derneği, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) temsilcileri ile Suriyeliler adına bir mülteci grubu da açıklama da yer aldılar.

Derin üzüntü
Konuşmasının başında acılarını paylaşmak üzere Sakarya’da bulunan herkese şükranlarını sunan Başkan Toçoğlu, “Bir huzur coğrafyası olarak yaşadığımız bu topraklarda, Türkiye’nin hatta dünyanın her tarafından insanların bir arada kardeşçe yaşadığı Sakarya’da, bu menfur hadise ile karşılaşmış olmak hepimizi çok derinden üzdü. Sadece bu menfur olayı gerçekleştiren caniler değil, bir müddet bunun altyapısını hazırlayan, sosyal medyada buna altlık hazırlayan bir takım çevrelerin de bu işte bir sorumluluğu olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

Mahçup olduk
Başkan Toçoğlu, “Biz Suriyeli ve diğer ülkelerden ülkemize sığınmacı olarak gelen herkese gönlümüzü açtık ve açmaya da devam edeceğiz. Onları bir sığınmacı olarak değil kardeşlerimiz olarak görüyoruz. Bu hadise gerçekten hepimizi çok derinden yaraladı. Mahçup olduk üzüldük. Bize yakışmayan bir durumla karşı karşıya kaldık. İnşallah bundan sonra da bu kardeşlerimize gönlümüzü ve kapımızı açarak bunu telafi etmeye çalışacağız. Kaybettiklerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına başsağlığı diliyor ve acılarını paylaşıyoruz. İnşallah şehrimiz ve ülkemiz bir daha böyle menfur bir olayla karşılaşmasın diyoruz ve bunun için dua ediyoruz.”

zeki toçoğlu suriye cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerli otomobilin üretileceği yer belli oldu
Yerli otomobilin üretileceği yer belli oldu
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal