Vahşeti protesto için Adana'dan geldi

Kaynarca ilçesinde tecavüz edildikten sonra öldürülen Suriyeli kadının olayını Adanalı bir vatandaş Kaynarca ilçesine gelerek protesto etti.

Vahşeti protesto için Adana'dan geldi

Adana’nın Yüreğir ilçesinde ikamet eden 43 yaşındaki Mahmut Yüksel isimli vatandaş, Kaynarca ilçesinde tecavüz edildikten sonra öldürülen Suriyeli kadının olayını protesto etmek için ilçeye geldi. Gerçekleşen olayın tam bir vahşet olduğunu belirten Yüksel, idamın geri gelmesini istedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mahmut Yüksel, “Suriyeliler bizim kardeşimizdir. Bunlar savaş sonrası Türkiye’ye sığındılar. Türkler misafirperverdir. Bu yaşanan hadise idamla cezalandırılmasını istiyoruz. Mersinde öldürülen kardeşimiz unutuldu. Böyle hadiselerin bir daha yaşanmaması için idamın geri gelmesini istiyoruz. Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin hepsinin ayrı ayrı sorunları vardır. Ya eşini, ya çocuğunu yada yakınını kaybetmiştir. Türkiye’yi güvenli liman olarak gördüler ve buraya sığındılar. Ama bazı vatandaşlarımız sosyal medya üzerinden Suriyelileri protesto ediyorlar. Hepimiz kardeşiz ve Osmanlının torunlarıyız” dedi.

Açıklamaların ardından Yüksel, vatandaşlar bir süre sohbet etti.

kaynarca suriyeli anne bebek cinayet adana protesto mahmut yüksel sakarya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
Ada treni için konuştu
Ada treni için konuştu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal