Ramazan 2018 27 Mayıs 2018 Pazar

  • İMSAK 03:33
  • GÜNEŞ 05:25
  • ÖĞLE 13:01
  • İKİNDİ 16:57
  • AKŞAM 20:25
  • YATSI 22:08
  • İFTARA KALAN SÜRE

YADES ile yaşlılarımız ‘Başarılı Yaşlanacak’

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen YADES projesinde 65 yaş ve üzeri yaşlılar ile ailelerine yönelik olarak hizmet tanıtım toplantısı düzenlendi.

YADES ile yaşlılarımız ‘Başarılı Yaşlanacak’

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Yaşlı Destek Projesi (YADES) ve Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi (YADEM) hizmetleri hakkında yaşlı vatandaşların ailelerine bilgiler veren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Büyükşehir Belediyesi hizmetleri ile yaşlı vatandaşların yaşam kalitelerini artırmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

Hak ettikleri değer

Yüce, “YADES projesiyle amaçlarının toplumun kıdemlileri ve başımızın tacı olan yaşlılarımıza, terk edilmiş ve kimsesiz kalmışlık duygusu yaşatmadan hak ettikleri değeri vererek “Başarılı Yaşlanma” hedefi çerçevesinde hareket etmektir. Yaşlılarımız, hayatlarının en yorgun dönemini evlerinde, evlat ve torun sıcaklığını hissederek geçirmek istemektedir. Bu noktada yeni tedbirler almalı, ev alırken ya da yaparken, yaşlıları hayattan tecrit eden değil, onları toplumsal hayata dâhil eden projelere önem vermeliyiz. Mimari planlamalarda, bilge çınarların bu beklentisini hesaba katmalıyız.”

Birçok alanda hizmet

YADES projesi kapsamındaki faaliyetlerine Kent Park içerisinde kütüphane yanında yer alan hizmet binasında devam ettiklerini ifade eden Yüce, “Bu proje ile 65 yaş ve üzeri, bakacak kimsesi olmayan ve sağlık problemi bulunan yaşlılarımıza evde temizlik hizmeti ve kişisel bakım hizmeti, psikolojik destek hizmeti, spor ve fizik tedavi aktiviteleri, hobi kursları ve kültürel faaliyet programları ve hizmetleri verilmektedir. Hizmet alacak vatandaşların ev temizliği ve kişisel bakım hizmetleri görevli personeller tarafından, vatandaşlarımızın yaşam alanları ziyaret edilerek yapılacak olup, psikolojik destek ve fizik tedavi hizmetleri de hem bina içinde hem de gerekli görüldüğü durumlarda kişilerin yaşam alanlarında hizmet verecektir” diye konuştu.

sakarya yades
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerli otomobilin üretileceği yer belli oldu
Yerli otomobilin üretileceği yer belli oldu
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal