Katil, Suriyeli aileye evi taşırken yardım etmiş

Kaynarca ilçesinde vahşice öldürülen Suriyeli kadın ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Zanlılardan Birol K.’nın, Suriyeli aileye taşınırken yardım ettiği ifade edildi.

Katil, Suriyeli aileye evi taşırken yardım etmiş

Suriye’de yaşanan savaştan kaçarak ailesi ile Türkiye’ye gelen 9 aylık hamile Emani Al-Rahmun’un ile 10 aylık bebeği Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde vahşice öldürüldü. Olayın ardından iki zanlı güvenlik güçleri tarafından yakalanırken, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aynı apartmanda, Suriyeli ailenin bir alt katında oturan komşusu Mesut Bakla ailenin 1,5 ay önce apartmana taşındığını, taşındığı akşam işten eve geldiği esnada katil zanlılarından Birol K.’nın aileye yardım ettiğini gördüğünü söyledi.
Meset Bakla, “Ben işe sabah 07.00’de giderim. Akşamları 21.00 gibi dönerim. Suriyeli ailenin taşındığını akşam eve geldiğimde apartmana girerken gördüm. Birol K.’yı tanıyorum. Kamyondan ailenin eşyalarını taşıyordu, bende ‘kolay gelsin’ dedim, evime çıktım'' dedi.

Üst kata taşınanların Suriyeli olduğunu 1 hafta sonra öğrendiklerini söyleyen Bakla, “Bazen oldukları daireden çocuk seslerini duyuyorduk. Haberlerde okudum balkondan eve girdiklerini söylemişler. Ben o gece izinli olduğum için Pamukova'da bulunan ailemin yanına gitmiştim. Evde olsaydım yaşananları kesin duyardım '' diye konuştu.

kaynarca suriyeli anne bebek cinayet katil aile taşınma yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lüks cipin bagaj kısmından eroin fışkırdı
Lüks cipin bagaj kısmından eroin fışkırdı
Flaş Adil Öksüz açıklaması
Flaş Adil Öksüz açıklaması
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal