SAÜ’lü öğretim görevlileri hakim karşısına çıktı

Sakarya’da ‘Anayasayı ihlal etme’ ve ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçlamalarından yargılanan SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hatice Senem Doyduk ile iki öğretim görevlisi hakim karşısına çıktı.

SAÜ’lü öğretim görevlileri hakim karşısına çıktı

Sakarya'da terör örgütü DHKP-C'ye yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan ve tutuksuz yargılanan SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hatice Senem Doyduk ile araştırma görevlileri Emre Demirtaş ve Serhat Ulubay yargılanmasına Sakarya Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Hakim karşısına çıkan sanıklar ‘Anayasayı ihlal etme’ ve ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçlamalarından yargılanıyor. Mahkemede ifade veren SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hatice Senem Doyduk, “Hakkımda yurt dışına çıkış yasağı şeklindeki adli kontrol şartı kaldırılmıştı. Buna karşın pasaportum iptal edildi ve yurt dışına çıkamıyorum. Değişik ülkelerdeki üniversitelere jüri üyesi olarak görev verilmektedir. Yurt dışına çıkamıyorum. Bu nedenlerle davanın sonuçlandırılmasını talep ediyorum” dedi.

Sanıkları ve avukatları dinleyen mahkeme heyeti dosyadaki eksik belgelerin tamamlanması için duruşmayı ileri ki bir tarihe erteledi.

saü öğretim görevlisi dava yargılama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yalancı bahara aldanan ağaçlar çiçek açtı
Yalancı bahara aldanan ağaçlar çiçek açtı
Sınırda kaza... Kanala uçtular
Sınırda kaza... Kanala uçtular
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal