Baro Başkanı'ndan 15 Temmuz açıklaması

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, 15 temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Baro Başkanı'ndan 15 Temmuz açıklaması

Terör örgütü FETÖ'nün senelerce halkın dini duygularını araç olarak kullandığını, menfaat ve çıkar odakları ile birlikte elele büyüdüğü ve bu sayede devletin tüm organlarında yapılandığını ifade eden Başkan Kazan tüm uyarılara rağmen ülkeyi yönetenlerin "kargalar bile güler" diyerek uyarıları ısrarla görmezden geldiğini ve bu sebeple hain darbe girişiminin yol bulduğunu ifade etti.
15 Temmuzda halkın demokrasiye, hukuk güvenliğine ve adalet ruhuna sarılarak ayakta kaldığına dikkat çeken Başkan Kazan ülkeyi yönetenlerin hala bu kavramların önemini kavrayamadığına vurgu yaptı.

HAK HUKUK ADALET

15 Temmuzda "demokrasi" için sokaklara çıkan halkın bugün yine "Hak Hukuk ve Adalet" diyerek yollara düştüğünü belirten Başkan Kazan "bir şeyler yanlış gidiyor ve bunun üzerinde dikkatlice düşünmemiz gerekiyor" uyarılarıyla OHAL süreci içinde yaşanan hukuksuzluklara dikkat çekti.

HER DERDİN DERMANI

Hain girişimlere karşı daha çok demokrasiye daha çok hukuka ve hukuk güvenliğine ihtiyaç olduğunu ifade eden Başkan Kazan "Hak hukuk ve adalet bir ülkenin her derdine dermandır zira adalet mülkün temelidir. O meşum gecede hayatını kaybeden yurttaşlarımızı rahmetle anıyor, gazilerimizi, hak hukuk ve adalet diyerek yürüyen demokrasiye sahip çıkan halkımızı saygı ile selamlıyorum." sözleri ile geleceğin ancak bu değerler çerçevesinde inşa edilebileceğine dikkat çekti.

 

sakarya baro başkan zafer kazan 15 temmuz açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
Ada treni için konuştu
Ada treni için konuştu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal