Büyükşehir’den toplu taşımaya denetim

Büyükşehir Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından şehir genelinde toplu taşıma araçlarına yönelik olarak gerçekleştirilen denetimler aralıksız devam ediyor. Pistil, “Ulaşımda amacımız daha güzenli, tercih edilir ve güven duyulan bir yapı kurmak” dedi.

Büyükşehir’den toplu taşımaya denetim

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından şehir genelinde yürütülen toplu taşıma denetimleri sürüyor. Gerçekleştirilen denetimler ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, amaçlarının daha düzenli, tercih edilir ve güven duyulan bir yapı kurmak olduğunu söyledi.

Yaptırım uygulanıyor

Zabıta ekipleri ile birlikte Özel Halk Otobüsleri, minibüsler ve taksi dolmuş hatlarında denetimler gerçekleştirdiklerini söyleyen Pistil, “Temizlik, klima, trafik kurallarına uyum, şoförlerin vatandaşlarla diyalogları ve özellikle ruhsatsız çalışan esnaflar gibi birçok konuda denetimlerimiz aralıksız olarak devam ediyor. Yolculara kötü davranışlar sergileyen esnaflarımıza uyarılarda bulunuyoruz. Uyarılarımıza rağmen yanlışlarında ısrar eden esnaflara mevzuatlar çerçevesinde işlemler gerçekleşitiriyoruz. Bu kapsamda Hendek ve Korucuk Halk Otobüslerinde birer araç bağlama cezası uyguladık. Şehirde memnuniyet verici bir toplu taşıma için hem vatandaşlarımızın hem de esnaflarımızın karşılıklı hoşgörü içerisinde olmaları gerekiyor. Bu konuda iki taraftan da karşılıklı anlayış ve özveri bekliyoruz” diye konuştu.

sakarya büyükşehir toplu taşıma denetim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ operasyonunda 10 tutuklama
FETÖ operasyonunda 10 tutuklama
Fikstür çekildi: İşte ilk maç
Fikstür çekildi: İşte ilk maç
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal