Büyükşehirli Atletizmci EYOF’ta dereceye girdi

Büyükşehir Belediyespor Atletizm takımı sporcusu Umut Uysal, Macaristan’da düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde kişisel en iyi derecesini tekrarlayarak festivali 5. sırada tamamladı.

Büyükşehirli Atletizmci EYOF’ta dereceye girdi

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atletizm Takımı sporcusu Umut Uysal, Macaristan’da düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF) önemli başarılara imza attı. U17 yaş grubunda yapılan erkekler 100 metrede yarışan Büyükşehir Belediyespor Atletizm takımı sporcusu Umut Uysal son sekiz arasına kaldı.

Gelecek Umut vadediyor

Büyükşehir Atletizm Takımı sporcusu Uysal, seçmelerde 11,08, yarı finalde ise 10,98’lik dereceyle koşarak finale kalmayı başardı. Final koşusunda 10,78’lik derecesiyle bireysel en iyi zamanlamasını Macaristan’da tekrarlayan Uysal, festivali 5. olarak tamamladı. Umut Uysal’ı göstermiş olduğu başarıdan dolayı tebrik eden Gençlik ve Spor Şube Müdürü Yusuf Ertuğrul Erdem “Sporcumuzun göstermiş olduğu başarılar bizi çok mutlu ediyor. Kendisini tebrik ediyorum. Festivalde en iyi derecesini tekrarlayıp ülkemizi ve bizi gururlandırdı” ifadelerini kullandı.

sakarya büyükşehir atletizm umut uysal derece
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayalıklardan düştü
Kayalıklardan düştü
Milli basketbolcu Büyükşehir'e transfer oldu
Milli basketbolcu Büyükşehir'e transfer oldu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal