Bir gecede talan ettiler

Sakarya’nın meyve ve sebze ambarı olarak bilinen Geyve ilçesinin yüksek kesimlerinde çiftçilik yapan köylüler domuz ve ayıların verdiği zararlar konusunda yardım bekliyor.

Bir gecede talan ettiler

Geçtiğimiz aylarda bahçesine giren ayıların kiraz ağaçlarını kırması sonucu isyan eden üreticiden sonra şimdide Alıplar köyünde domuz sürüsü aydoğdu tarlasına girerek bahçeyi talan etti.

Şu sıralar en önemli gelirleri olan fındık hasatı için korkulu günler geçiren Alıplarlılar, tarlalarını korumak için av tüfekleriyle tarlada ayı ve domuz nöbeti tutsa da bu soruna biçare olamıyorlar.

Köyde icar tuttuğu 3 dönümlük tarlasında aydoğdu eken Ali Fidan, tarlaya giren domuz sürüsünün neredeyse hasat aşamasına gelen ürünleri yatırdığını ifade ederek, zararının çok olduğunu söyledi.

Köylüler ise hasat zamanında ekili olan ürünlerden ürün elde edemediklerini ifade ederek, ”Yetişmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ürünler yetişmeye başladığında ayı ve domuzlar tarlalara saldırıyor ve bize ürün bırakmıyor. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.
Geyvemedya.com

geyve domuz tarla mahsul zarar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cemaat namazdayken 31 ağacı kesenler yakalandı
Cemaat namazdayken 31 ağacı kesenler yakalandı
İznik Gölü'nde facia
İznik Gölü'nde facia
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal