Sağlık personeli işaret dili eğitimi verildi

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Adapazarı Halk Eğitim Merkezi tarafından sağlık personeline yönelik işaret dili eğitimi tamamlandı. Eğitim çalışmasının ardından kursiyerlere sertifika verildi.

Sağlık personeli işaret dili eğitimi verildi

Sertifika törenine, Genel Sekreter Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Adapazarı Halk Eğitim Merkezi (AHEM) Müdürü Eba Müslüm Çat, Adapazarı HEM Okul Aile Birliği Başkanı Burhanettin Çalışkan, Genel sekreterlik Eğitim Birimi Sorumlusu Deniz De Asis, Sibel Gedikoğlu, Ayşe Kurtulmuş ile kurs eğitimcisi Gamze Demirhan ve kursu tamamlayan sağlık personeli katıldı.

Programda konuşan Genel Sekreter Sağlam, işaret dili eğitiminin önemine vurgu yaptı. Sağlam, sağlık tesislerinde konuşma ve duyma engeli olan vatandaşlarla iletişimde işaret dilinin büyük bir kolaylık sağladığını ifade ederek “Sağlık personelimiz bu eğitimler sayesinde konuşma ve duyma engelli vatandaşlarımızla rahat bir şekilde iletişim kurabilecek. Onların ne anlatmak istediğini anlarken kendileri de onlara neler yapması gerektiğini işaret diliyle aktara bilecek. Bu aynı zamanda beden dilinin önemini de ortaya koyan bir eğitim. Eğitime katılıp başarılı olan personelimizi kutluyorum.” diye konuştu.

AHEM Müdürü Eba Müslüm Çat, merkez olarak her türlü eğitim ihtiyacına yönelik talepleri karşılayarak kurslar düzenlediklerini dile getirdi. İşaret dili eğitiminin yaygınlaştığını da dile getiren Çat “Eğitim sonrası başarılı olan kursiyerlerimiz bir sınavdan geçiyor ve sertifika almaya hak kazanıyor. Burada bulunan kursiyerlerimiz başarılı oldu kendilerini tebrik ediyorum.” dedi. Konuşmaların ardından kursiyerler işaret diliyle konuşma ve diyaloglar sergiledi. Genel Sekreter Sağlam, AHEM Müdürü Çat ile Okul Aile Birliği Başkanı Çalışkan kursiyerlere sertifikalarını vermesiyle program sona erdi.

sakarya sağlık personel işaret dili eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cemaat namazdayken 31 ağacı kesenler yakalandı
Cemaat namazdayken 31 ağacı kesenler yakalandı
İznik Gölü'nde facia
İznik Gölü'nde facia
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal