Acelle Yayla şenlikleri sona erdi

Akyazı’da bin 700 rakımlı Acelle Yaylası'nda 3 gün 3 gece süren Acelle Yayla Şenlikleri sona erdi.

Acelle Yayla şenlikleri sona erdi

28 Temmuz Cuma günü başlayan Acelle Yayla Şenliği 30 Temmuz Pazar günü sona erdi. İlk gece Acelle’de 15 Temmuz ve tüm şehitlerimiz için kur-an ı kerim programı gerçekleşti. Hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar, Akyazı Acelle Yaylası Güzelleştirme ve Yaşatma Derneğince düzenlenen şenlikte gönüllerince eğlendi.
 
ACELLE’DE YOK YOK
 
Acelle Şenlik alanına kurulan stantlarda mısır, dondurma, Karadeniz yöresel ürünleri, yöresel giysiler ilgi odağı oldu. Etkinlik alanında deve ve midillilere yoğun ilgi gösteren vatandaşlar burada fotoğraf çektirdi. Çocuklar deve ile gezinti yaptı.Şenliğe gelen vatandaşlar gölün keyfini çıkarmayı ihmal etmedi. Gelen misafirler bot ve sandalla gezinti yaptı. Karadenizli yerel sanatçıların sahne aldığı alanda büyük horon halkası oluşturan vatandaşlar, gönüllerince eğlendi.
 
Acelle Yaylası Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Acar, “ Bu yıl 29. Acelle Yayla şenliklerini gerçekleştiriyoruz. Bu geleneği devam ettirmek için her sene çalışıyoruz. Acelle Yayla Şenliklerine herkesi bekliyoruz. Temiz hava, karadeniz yöresel ürünleri, göl, yeşil her şey burada “ ifadelerini kullandı.
 
Acelle Yayla Şenliği Organizatörü Necati Selvitop “ Buraya gelen insanlar üç gün ü. Gece gönüllerince eğleniyor. Türkiye’nin her yerinden Acelle Yayla şenliklerine gelenler oluyor. Karadeniz geleneğini burada yaşatmaya devam ediyoruz. Göl ile birlikte artık vatandaşlarımız sandal sefası da yapıyor. “ dedi.
 
Acelle Yayla Şenliklerinin yeni ağası 50 Bin TL’ye Arif Beyaz oldu. Beyaz deve ile şenlik alanındaki halkı selamladı. Acelle Yayla şenliklerine çok sayıda siyasi parti temsilcileri, iş adamları ve vatandaşlar katıldı

akyazı acelle yaylası şenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayalıklardan düştü
Kayalıklardan düştü
Milli basketbolcu Büyükşehir'e transfer oldu
Milli basketbolcu Büyükşehir'e transfer oldu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal