Valilik'ten TMSF'ye devredilen fabrika için açıklama

FETÖ soruşturması kapsamında 'Kayyum' atanan, ardından da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilen Nexoff büro mobilyaları fabrikası, Devlet Malzeme Ofisi’nin ürün ve proje temelli hizmet satımı gerçekleştireceği firmalar listesine girdi.

Valilik'ten TMSF'ye devredilen fabrika için açıklama

Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklamada,  büro mobilyaları üretim faaliyeti yapan NEXOFF markalı firmaya FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Sakarya 2. Sulh Ceza Mahkemesinin 04 Ağustos 2016 tarihinde aldığı kararla 'Kayyım' atandığı, daha sonra yine aynı mahkemenin kararı ile kayyım yetkisinin ' Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna  devredildiği kaydedildi.

Adı geçen firmanın TMSF tarafından yetkilendirilen kayyım tarafından yönetildiği ifade edilen açıklamada; ""Özlem Çelik Büro Mobilyaları Tic. Ltd. Şti" nin 25.07.2017 tarihi itibari ile de Devlet Malzeme Ofisi’nin ürün ve proje temelli hizmet satımı gerçekleştireceği firmalar listesine gireceği bildirilmiştir.

TMSF tarafından yönetilen bu firma, yeni anlayışıyla üretime ağırlık vererek yeniden yapılanma ve büyüme sürecine girmiş bulunmakta dolayısıyla büyüyen ülke ekonomisine destek sağlamaktadır.

Bu nedenle; kurum/kuruluşunuzun ihtiyaçları doğrultusunda satın alacağı büro malzemelerinin temininde, milli gelirimize katkı sağlayacağı düşüncesi ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilen söz konusu firmanın da değerlendirilmesi hususu; Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi. 

sakarya fetö nexoff büro mobilya fabrika kayyım tmsf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
Ada treni için konuştu
Ada treni için konuştu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal