5 bin kişilik cezaevi yapılacak

Adalet Bakanlığı’nın 2017 yatırım programında Ferizli’de yapılacak 5 bin kişilik cezaevi de bulunuyor. 300 milyon liraya mal olması hesaplanan cezaevi Damlık Köyü’nün 300 dönümlük arazisine inşa edilecek.

5 bin kişilik cezaevi yapılacak

F TİPİ OLACAK

Adalet Bakanlığı’nın bu yıl programa aldığı ve 4 milyar 120 milyon liraya mal olması planlanan 23 cezaevinden biri de Ferizli’nin Damlık Köyü’nde inşa edilecek. 300 dönümlük köy merasında inşa edilecek cezaevi için köylüler ve çevrecilerin yaptığı itirazlar sonuçsuz kaldı. Bakanlık bölge cezaevi olarak planlanan yeni cezaevi için proje hazırlattı. F tipi olarak planlanan cezaevinin inşaatı önümüzdeki aylarda başlayacak.

ADALET SARAYI YOK

Edinilen bilgiye göre 125 bin metrekare inşaat alanı olan cezaevinin 2020 yılında bitirilmesi planlanıyor. Cezaevinin bugünkü hesaplamalara göre 300 milyon liraya mal oyması hedefleniyor. Cezaevi tamamlandığında bölge illerden tutuklu ve hükümlüler buraya sevkedilecek. Adalet Bakanlığı’nın 2017 yatırım programının yer aldığı listede, 15 Temmuz Camili’de inşa edilecek Sakarya Adalet Sarayı binası bulunmuyor. 

Yenihaber

sakarya ferizli yeni cezaevi inşaat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ operasyonunda 10 tutuklama
FETÖ operasyonunda 10 tutuklama
Fikstür çekildi: İşte ilk maç
Fikstür çekildi: İşte ilk maç
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal