Korkutan açıklama: 1500 bina riskli

Sakarya Üniversitesi Rektörü ve Deprem Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Muzaffer Elmas 17 Ağustos depremini gören çok katlı bin 500 binanın olası depremde yıkılma riskinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Korkutan açıklama: 1500 bina riskli

17 Ağustos depreminin 18’inci yıl dönümünde Sakarya’nın depreme hazır olup olmadığı sorusuna cevap veren Sakarya Üniversitesi Rektörü ve Deprem Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Muzaffer Elmas, depremi yaşamış çok katlı bin 500 binanın büyük risk taşıdığını söyledi. Elmas 1999 depremi öncesi inşa edilmiş ve deprem sonrası hasarsız olarak kayda geçen 4 ve 5 katlı binaların olası bir depremde yıkılma risklerinin çok büyük olduğunu söyledi.

GÜVENLİ YAPILARDA

Elmas bu sayıda apartmanın yaklaşık 15 bin konut anlamına geldiğini belirtirken “ İçlerinde barınan binlerce insanımız olası bir depremde olumsuzluk yaşayabilir. Biz bu yüzden bu binalara çok radikal bir ifadeyle beton tabutluk bile dedik. Üyesi olduğum Danışma Kurulu’nda bu beton tabutlukları gündeme getireceğim. Bu konu şehrin gündeminde hep olmalı. İnsanlarımızı beton tabutluklardan kurtarıp güvenli yapılarda yaşamalarını sağlamalıyız” dedi.

saü rektör muzaffer elmas deprem çok katlı bina risk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polis bölgesinde bu olaylar oldu
Polis bölgesinde bu olaylar oldu
Ambulansı böyle bekledi
Ambulansı böyle bekledi
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal