Deprem şehitleri dualarla anıldı

17 Ağustos 1999 Marmara Depreminde hayatını kaybedenler, 18’inci yıl dönümünde gerçekleşen programla anıldı. Protokol depremde vefat eden kişilerin mezarlarını tek tek gezerek karanfil bıraktı.

Deprem şehitleri dualarla anıldı

Yüzyılın en büyük felaketi olarak nitelendirilen Büyük Marmara Depremi’nin 18. yıl dönümünde, deprem şehitleri Serdivan Belediyesi tarafından düzenlenen programla Serdivan Mezarlığındaki Deprem Şehitliği Anıtı önünde anıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program yapılan dua ile devam etti. Programda Serdivan Belediyesi katılımcılara helva ile su ikram etti.

"Kaybettiğimiz bütün hemşirelerimize Allah'tan rahmet diliyorum"
Program sonrasında konuyla ilgili bir açıklama yapan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Bugün 17 Ağustos 1999 depreminin seneyi devriyesinde o asrın felaketi dediğimiz deprem hadisesinde kaybettiğimiz yakınlarımızı anmak için her yıl olduğu gibi bu yılda burada toplandık. Depremle yaşamak mecburiyetinde olduğumuz bir zamanda deprem şartlarına uygun binaları yapmadan ihmal göstererek bu acıları yaşadık. İnşallah bundan sonra böyle bir felaketi yaşamamak için sağlam güvenli bir alanda yaşamayı alışmak mecburiyetindeyiz. Bugün bu depremde kaybettiğimiz bütün hemşirelerimize Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

"Bir aile yok oldu"
Depremde yakınlarını kaybeden acılı anne Mihriban Tokat ise yaptığı açıklamada, “Acıları biter mi toplam 5 kişiyi kaybettim. Kızımı, torunlarımı, damadımı, dünürümü depremde kaybettik. Acıları ilk gün ki gibi aynı içimizde. Herkes öldü bir gecede. Unutulmuyor, unutamayız. O gün ben gidemedim. Ben hep bekliyordum gelecekler diye. 4 gün üzerine çıkarabildiler enkazdan. Depremde bir aile yok oldu” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol depremde şehit olanların mezarlarına bol bol karanfil bıraktı.

17 ağustos marmara depremi şehit anma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belçika Ligi’nin en iyi oyuncusu Büyükşehir’de
Belçika Ligi’nin en iyi oyuncusu Büyükşehir’de
Karasu SAMEK’te yetenekler gün yüzüne çıkıyor
Karasu SAMEK’te yetenekler gün yüzüne çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal