Evfiyatları uçtu

TOKİ’nin piyasayı tümüyle müteahhitlere bıraktığı ilimizde fiyatlar tavan yaptı. Özellikle Serdivan’da sıradan daire fiyatları 300 bin liradan başlıyor. Nitelikli evlerin fiyatı 1 milyonu buluyor.

Evfiyatları uçtu

İlimizde konut sektöründe art ve talep arasındaki dengesizlik nedeniyle konut fiyatları sürekli tırmanıyor. Adapazarı’nda konut alanlarının daralmasıyla birlikte inşaat sektörü Serdivan’a yöneldi. Burada da konut arsaları tükenirken konut fiyatları tavan yaptı. 50 metrekarelik apart fiyatları bile 150 bin liraya ulaşırken 100 metrekarelik daire fiyatları 300 bin lirayı aştı.

Site içi dubleks konutların fiyatları 1 milyondan başlarken havuzlu ve nitelikli sitelerde bu fiyatlar bir buçuk milyonu aşıyor. Adapazarı, Erenler ve Arifiye’de konut fiyatları sürekli artıyor. Daha önce prim yapmayan Adapazarı’nın doğu semtlerinde yeni inşaatlar yükselirken bu bölgede de daire fiyatları 300 bin liraya ulaştı. Konut sektöründe son dönemde Erenler ve Arifiye’de de hareketlilik yaşanıyor.

Konut fiyatlarının yükselmesinde arsa bedellerinin artması, kat karşılığı inşaatlarda arsa sahibine verilen oranın yükselmesi büyük etken. Bunun yanında demir başta olmak üzere inşaat girdilerinin fiyatlarının yükselmesi konut fiyatlarını arttırıyor. TOKİ’nin Sakarya’da sektörü düzenleyici yeni projelere el atmaması da müteahhitlerin konut fiyatlarını yüksek tutmasına neden oluyor.

Yenihaber

sakarya konut fiyat artış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çığ felaketinde Hendekli uzman çavuş yaralandı
Çığ felaketinde Hendekli uzman çavuş yaralandı
Halı sahada kalp krizi geçirip ölen İsmail'e acı veda
Halı sahada kalp krizi geçirip ölen İsmail'e acı veda
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal