Ramazan 2018 27 Mayıs 2018 Pazar

  • İMSAK 03:33
  • GÜNEŞ 05:25
  • ÖĞLE 13:01
  • İKİNDİ 16:57
  • AKŞAM 20:25
  • YATSI 22:08
  • İFTARA KALAN SÜRE

Bakkallar Odası'ndan bayram çağrısı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, esnafın bayram hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürdüğünü belirterek, vatandaşa "Bu bayram yine alışverişinizi bakkaldan yapın' çağrısı yaptı.

Bakkallar Odası'ndan bayram çağrısı

Her bayram tekrarladıkları çağrıyı Kurban bayramı öncesinde yinelediklerini belirten Başkan Akdardağan, "Yaptığımız her çağırımıza karşılık vererek 'Bakkal amca seninleyiz' diyen tüm Sakaryalılara, bir kez daha teşekkür ediyoruz. 'Mahallemiz esnaflarıyla güzel' sloganıyla başlattığımız kampanyamıza gösterilen ilgi biz bakkalları çok mutlu ediyor. Ahiliğin ilk mesleklerinden olan bakkallık mesleğini en iyi şekilde icra etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. İlimizin cefakâr bakkal esnafları, mahallesindeki fakir fukarayı gözetir, sırdaş olur, emanetçi olur, el uzatır, kara gün dostu olur. Yardımlaşma ve toplum düzenini sağlanmasında hala büyük katkısı olan ve bu bilinçle çalışan bakkallar, mahallelerimizin ışıldayan kandilidir. Bir mahallede en erken bakkal uyanır, en geç bakkalın ışığı söner. Bayramda alışverişlerinizi yine bakkallarımızdan yapalım ki parlayan ışığımız sönmesin, fakire uzanan el güçlensin, değerlerimiz yaşasın." dedi.

Başkan Akdardağan, “Kültürümüzün ve birlikte yaşamımızın simgesi olan bakkal esnafımız bayram için hazırlıklarını sürdürüyor. Her bayram olduğu gibi bu bayramda ekonomik durumunuza göre her türlü gıda alışverişlerinizi gönül rahatlığıyla istediğiniz bakkal esnafımızdan yapabilirsiniz. Bakkaldan yapılacak her alışveriş esnafa sahip çıkma adına, sosyal bağlarımızın güçlenmesi adına, aşırı tüketimin engellenmesi adına, ekonomiye katkı adına çok önemlidir. Paylaşmak, sevinmek, sevindirmektir manasıyla idrak edeceğimiz Kurban bayramının şimdiden tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

sakarya bakkal oda bayram alışveriş çağrı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerli otomobilin üretileceği yer belli oldu
Yerli otomobilin üretileceği yer belli oldu
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal