Büyük tepki çeken paylaşım için konuştu

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, bir genç kızın sosyal medyada fotoğrafını paylaştığı ve ülkede büyük tepki çeken gözleri oyulmuş kediyle ilgili konuştu. Paylaşımın vicdan sahibi her insan gibi kendisini de derinden üzdüğünü belirten Balkanlıoğlu; "Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağım" dedi.

Büyük tepki çeken paylaşım için konuştu

Vali Balkanlıoğlu, ülkede büyük tepki çeken paylaşımla ilgili Twitter'dan açıklama yaptı.  Yıllardır ailenin bir ferdi gibi baktıkları iki kedi ve bir köpeği sayesinde bütün hayvanlara merhamet besleyen bir hayvan sever olarak bu vahşi hareketi kesinlikle tasvip etmediğini dile getiren Balkanlıoğlu; "

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada büyük işkenceye maruz kalmış bir kedinin fotoğrafı yayınlanmıştır. Kamuoyunda haklı olarak tepki toplayan bu paylaşım, vicdan sahibi her insan gibi bizleri de derinden üzmüştür. 

Yıllardır ailenin bir ferdi gibi baktığımız iki kedi ve bir köpeğimiz sayesinde bütün hayvanlara merhamet besleyen bir hayvan sever olarak bu vahşi hareketi kesinlikle tasvip etmiyorum. Hayvanların da en az bizler kadar yaşama hakkı olduğuna inanan birisiyim. 
Bu olayın müsebbiplerine yasalar çerçevesinde adli ve idari yönden en ağır cezaların uygulanacağından şüphem yoktur. 

Kolluk kuvvetlerimizce gereken araştırmalar ve tespitler devam etmektedir. 

Cumhuriyet Başsavcımız ile birlikte İlin Valisi olarak ben de bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Halkımızdan bu konuda müsterih olmalarını istiyorum." dedi.

sakarya vali irfan balkanlıoğlu sosyal medya kedi fotoğraf paylaşım açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağmur ne kadar sürecek?
Yağmur ne kadar sürecek?
Akyazı'da kenevir operasyonu
Akyazı'da kenevir operasyonu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal