Kulüp tarihinde bir ilki gerçekleştirdiler

SGK ve vergi borcu nedeniyle transfer yasağı tehlikesi ile karşı karşıya kalan Sakaryaspor, yükümlülüklerini yerine getirerek lisans işlemlerini tamamladı.

 Kulüp tarihinde bir ilki gerçekleştirdiler

Başkan İsmail Gürses, yaptığı açıklamada, Sakaryaspor tarihinde belki de ilk kez bugün vergi ve SGK borcu olmadığına dair resmi evrakların ilgili kurumlardan alındığını ifade etti. 
Kulübün Gümrükönü Vergi Dairesi’ne olan 1 milyon 600 bin TL borcun, kurum yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler sonrasında, 1 milyon 185 bin TL’sinin ödenerek tamamen kapatıldığını anlatan Gürses; "

Cebesoy Vergi Dairesi’ne olan borcumuz da, 13 Milyon 860 Bin TL’ye indirilmiş ve 36  takside bölünmüştür. İlk üç taksit ise (toplam 1 Milyon 155 Bin TL) ödenmiştir. İki ayda bir 385 Bin TL tutarındaki taksitler 33 ay süre ile ödenecektir.
Kulübümüzün SGK’ ya olan borcu olan 4 Milyon 560 Bin TL borcu ise, 36 ay vadede ödenmek kaydı ile taksitlendirilmiş olup, peşinat olarak 360 Bin TL olan ilk  taksiti ödenmiştir. Her ay 120 Bin TL tutarındaki taksit 35 ay süre ile ödenecektir.
 
Yönetim Kurulu olarak TFF 2.Lig’de şampiyonluk yarışına başlayacağımız şu önemli günlerde kulübümüzün geleceği adına büyük önem taşıyan mali bir soruna çözüm bulmanın sevincini yaşıyoruz" dedi. 

sakaryaspor sgk vergi borç ödeme lisans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komşuda feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı
Komşuda feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı
Sakaryaspor'da endişeli bekleyiş
Sakaryaspor'da endişeli bekleyiş
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal