Acillerde kuyruk oluştu

Kurban Bayramı tatili boyunca devlet hastanelerinin poliklinik hizmeti vermemesi acil servislere başvuruyu arttırdı. Hastalar, acil servislerde kuyruk oluşturdu.

Acillerde kuyruk oluştu

10 günlük bayram tatili, özellikle kamu sektöründe çalışanları memnun ediyor ancak sağlık sorunları yaşayanlarda sorunlara yol açabiliyor. Çünkü poliklinikler çalışmıyor, nöbetçi ekip yatan hastalara yeterli olamıyor.

Akyazı Devlet Hastanesi’nde sadece acil bölümünün açık olması diğer tüm birimlerin tatil nedeniyle kapalı olması vatandaşların saatlerce sıra beklemesine neden oluyor. 

Önlerinde çok sıra olduğunu belirten vatandaşlar sabahtan beri kendilerine sıra gelmediğini ifade etti. 

10 günlük bayram tatili, özellikle kamu sektöründe çalışanları memnun ediyor ancak sağlık sorunları yaşayanlarda sorunlara yol açabiliyor.

Çünkü poliklinikler çalışmıyor, nöbetçi ekip yatan hastalara yeterli olamıyor, hasta yatışı ve taburcu işlemleri yapılamıyor ve hastalar bazı ilaçlarına erişemiyor.

Türkiye genelinde tüm acil servisler 7/24 hizmet verse de bayramlarda bu servisler de tam kapasite ile çalışmadığı için nöbetçi sağlık personeli ihtiyaca hiçbir şekilde yanıt veremiyor.

kurban bayramı tatil hastane poliklinik kapalı acil servis hastaimuayene kuyruk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tırın altına giren otomobilde can verdi
Tırın altına giren otomobilde can verdi
Bariyer ok gibi saplandı
Bariyer ok gibi saplandı