Alicanlar Konağı'nda çalışmalar sürüyor

Tarihi Alicanlar Konağı’nda gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Fen İşleri Dairesi Başkanı Murat Mutlu, tarihi bir yapıyı daha şehir hayatına kazandırmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirtti.

Alicanlar Konağı'nda çalışmalar sürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehrin yıllar içerisinde yıpranan tarihi yapılarını aslına uygun bir şekilde restore ederek şehre kazandırmaya devam ediyor. Şehrin tarihine sahip çıkarak toplumsal hafızaya katkı sunmanın önemine değinen Fen İşleri Dairesi Başkanı Murat Mutlu, “Tarihi Alicanlar Konağı’nda restorasyon çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımızı hızlı ve özenli bir şekilde sürdürüyoruz” diye konuştu.

Eklenti kısımlar yıkıldı

Daha önce de önemli restorasyon çalışmaları gerçekleştirdiklerini hatırlatan Mutlu, “Ofis Sanat Merkezi, Sakarya Sanat Galerisi, Faik Baysal Kütüphanesi, Tarihi Sabit Efendi Konağı yeniden şehir hayatına kazandırılan projelerimiz. Şimdi de Eski Reji Sokağı’nda bulunan Tarihi Alicanlar Konağı’nı aslına uygun bir şekilde restore ediyoruz. Binanın sıvaları ve boyaları söküldü. Çürümüş ahşaplar değiştiriliyor. Çöken çatı onarıldı. Kiremit altı tahtaları döşendi. Binaya eklenti olarak yapılan ve tarihi olmayan kısımlar yıkıldı. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah restorasyonu kısa süre içerisinde tamamlayarak Tarihi Alicanlar Konağı’nı kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yürütüleceği bir mekan olarak şehrimize kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

adapazarı alicanlar konak restorasyon çalışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çığ felaketinde Hendekli uzman çavuş yaralandı
Çığ felaketinde Hendekli uzman çavuş yaralandı
Halı sahada kalp krizi geçirip ölen İsmail'e acı veda
Halı sahada kalp krizi geçirip ölen İsmail'e acı veda
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal