Parseller kaydı, ortalık karıştı

Erenlere bağlı Kayalar Memduhiye ve Kayalar Reşitbey Köylerinde uydu üzerinden yapılan arazi ölçümlerinde parseller kaydı. Köylülerin arazileri birbirine karıştı. Evleri başkalarının tapusu üzerine de olanlar var.

Parseller kaydı, ortalık karıştı

Erenler’e bağlı Kayalar Memduhiye ve Kayalar Reşitbey Köylerinde arazi ölçümleri uydu üzerinden yapılınca vatandaşların yıllardır sahip oldukları arazilerin başka parsellere kaydıkları ortaya çıktı. Vatandaşlar kendi yaptırdıkları ölçümlerde tapusunun komşusunun arazisine kaydığını görüp, arazi üzerinde hak talep etmeye başladı. Bazı evlerin başkalarının tapusu içinde olduğu görüldü.

HUZURSUZLUK BÜYÜYECEK

Bu durum komşular arasında gerginliklere yol açtı. Her iki köyde de sorun ciddi bir noktaya ulaştı. Köy sakinleri, “Bizim bildiğimiz arazilerimizin başkalarına ait olduğu söyleniyor. Evlerimiz başkalarının tapusunda görünüyor. Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Bu karmaşanın bir an önce giderilmesini istiyoruz. Bu sorun çözülmezse köylerde insanların yaşadığı huzursuzluk daha da büyüyecek” dediler.

SABIRLI BİR ÇALIŞMAYLA

Konuyla ilgili görüştüğümüz Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk bayram sonrası hemen bir çalışma başlatarak arazi ölçümlerinin yeniden yaptırılacağını ve gerçekten bir kayma varsa bunların düzeltilmesi için Tapu ve Harita Kadastro Müdürlüğü ile işbirliğine gidileceğini söyledi. Öztürk bu sorunun sabırlı bir çalışmayla kimsenin sıkıntı yaşamasına izin verilmeden çözüleceğini ifade etti.
Yenihaber

erenler kayalar memduhiye kayalar reşitbey parsel çalışma sorun arsa tapu karışıklık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ operasyonunda 10 tutuklama
FETÖ operasyonunda 10 tutuklama
Fikstür çekildi: İşte ilk maç
Fikstür çekildi: İşte ilk maç
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal