Serdivan’ın yağmursuyu ağı güçleniyor

SASKİ tarafından Serdivan’da hayata geçirilen yeni yağmursuyu projesinde çalışmalar sürüyor. Söz konusu çalışmanın Sakarya’da bir ilk olduğunu belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Serdivan ilçemizde inşa ettiğimiz dev kutu menfez ile ilçemizin yağmursuyu ağını güçlendiriyoruz. 13 kilometrelik yeni yağmursuyu hattımızın önemli bir kısmı 2,5 metre çapında kutu menfezden oluşuyor” dedi.

Serdivan’ın yağmursuyu ağı güçleniyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Serdivan ilçesinde hayata geçirilen dev yağmursuyu projesinde devam eden çalışmalara dair önemli açıklamalarda bulundu. Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin 16 ilçesinde hayata geçirdiğimiz dev yatırımlarla içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu anlamında şehrimizin altyapısını inşa ediyoruz. Şehrimizin merkez ilçelerinde inşasına başladığımız dev yağmursuyu hatları ile Sakarya’da ilk sayılabilecek önemli bir çalışma yapıyoruz. Serdivan ilçemizde inşa ettiğimiz dev kutu menfez ile ilçemizin yağmursuyu ağını güçlendiriyoruz. 2,5 metre çapında kutu menfezde ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu.

13 kilometrelik yeni hat

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Serdivan ilçemiz için hazırladığımız proje kapsamında içmesuyu hatlarımızın yanında ilçemiz için ana yağmursuyu hattı inşa ediyoruz. İlçemizin ihtiyaç duyulan alanlarında yağmursuyu ağımızı güçlendiriyoruz. 13 kilometrelik yeni yağmursuyu hattımızın önemli bir kısmı 2,5 metre çapında kutu menfezden oluşuyor. Böyle büyük çaplı bir çalışma Sakarya’da ilk defa yapılıyor. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah hızlı bir şekilde yağmursuyu hatlarımızı tamamlayacağız. Proje ile Serdivan ilçemizde yağmursuyu sorununu tamamen ortadan kaldıracağız. İçmesuyunun yanında ilçemizin yağmursuyu altyapısını da garanti altına almış olacağız” ifadelerini kulandı.

saski serdivan yağmursuyu çalışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağmur ne kadar sürecek?
Yağmur ne kadar sürecek?
Akyazı'da kenevir operasyonu
Akyazı'da kenevir operasyonu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal