Et ve Süt üreticileri birliklerinden Vali'ye ziyaret

Adapazarı Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mahit Tınmaz, Sakarya ve İlçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Çakır ile Karasu Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Şakir Şen, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret ederek sektörlerindeki sorunlar hakkında bilgiler verdi.

Et ve Süt üreticileri birliklerinden Vali'ye ziyaret

İlk olarak Adapazarı Süt Üreticileri Birliği ile Sakarya ve İlçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliklerinin Başkanlarıyla bir araya gelen Vali Balkanlıoğlu, yaşanan sıkıntıların çözümü ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Birliklerinin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile üreticiler arasında köprü görevi gördüğünü belirten başkanları dinleyerek kendilerine her zaman destek olacaklarını belirten Vali Balkanlıoğlu,”Süt üreticileri, ürettikleri sütten para kazanamadıklarını ve gelirlerinin çok düşük olduğunu belirtiyor. O nedenle süt üretimi azalmakta ve süt firmaları da uzak yerlerden süt getirmekteler. Bu durum sütte maliyetleri ve fiyatları arttırıyor. Bu anlamda süt üreticilerinin daha fazla desteklenerek süt üretiminin artırılması için her türlü çalışmaları yapacağımızdan şüpheniz olmasın.

Ayrıca besicilik ve hayvancılıkta da desteklemelerden kaynaklı bazı sıkıntıların olduğunu görüyoruz, tutum ve yaklaşımlar açısından desteklemelerde hem üreticiye hem tüketiciye yarayacak fiyatları sağlamak amacındayız” dedi.

Daha sonra Karasu Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Şen ile görüşen Vali Balkanlıoğlu, yeni av sezonunun Karadenizin incisi Karasulu balıkçılarımıza hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

Başkan Şen’den sektördeki sorunlar ve üretim aşaması hakkında bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, “Karasu’da yaşadığınız tüm sıkıntıların giderilmesi için Valilik olarak elimizden geleni yapacağız. Devletimizin Karasu’ya yaptığı yatırımlar göz önünde ve çok önem arz etmektedir. Karasu Balıkçı Limanı projesi DLH tarafından tamamlandı ve şu anda ÇED süreci başladı. Başkanımız da özellikle bu sürecin hızlandırılması için bizden talepte bulundu. Biz de bu konuda üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

sakarya et süt üretici birlik vali ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağmur ne kadar sürecek?
Yağmur ne kadar sürecek?
Akyazı'da kenevir operasyonu
Akyazı'da kenevir operasyonu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal