Camideki sadaka kutusundan para çalarken yakalandı

Akyazı'da cuma vakti açılan yardım kutusuna para verdiğini söyleyip para üstü alan kişi suçüstü yakalandı.

Camideki sadaka kutusundan para çalarken yakalandı

Edinilen bilgilere göre 3 haftadır Gazi Süleyman Paşa Camii'ne Cuma günleri kurulan yardım sadaka kutusuna para vermiş gibi yaparak para üstü alan kişi bu hafta yakayı ele verdi.

Her hafta camiye gelen ve 200 TL verdim para üstünü alıyorum bahanesiyle para vermeden kutudan para alan hırsızı cami yönetimi fark etti. 

Geçmişe yönelik güvenlik kamera kayıtlar incelendiğinde hırsızın 3 haftadır aynı taktikle vatandaşın yardım paralarını çaldığı tespit edildi. 

Güvenlik kamera görüntülerinde Hırsızın namaz kılmadığı camiye dışarından yaklaşarak yardım kutusun kalabalık anını gözlemlediği. En kalabalık olduğu esnada merdivenlerden çıkarak yardım kutusunda para üstü bahanesiyle yağmaladığı açıkça görülüyor. Bazı haftalar teberru görevlilerine para saymada yardım bile ettiği yardım esnasında bile para üstü bahanesiyle para aldığı açıkça güvenlik kamera görüntülerine yansıdığı öğrenildi.  

Bu hafta cami derneği, cami hocası ve teberru görevlilerini bilgilendirdi.  Görevliler görüntüleri izleyerek bu hafta da gelip gelmeyeceğini merakla beklerden. Bu kez camin arka kapısında kurulan yardım kutusuna yaklaştı. 

Eli boş olduğu görülen şahısı cami görevlisi biri yakinen takip etti. Yine para vermeden para üstü aldığı esnada kolundan tutarak yakalandı. Bir süre kaçmaya çalışan hırsız kaçamayacağını anlayınca polis aracına götürülürken elindeki paraları yere attı. Durumu fark eden vatandaşlar paraları alarak polise teslim etti. Ekip arabasına bindirilen şahıs ifadesi alınmak üzere Akyazı İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.

akyazı cami sadaka kutu hırsızlık suçüstü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağmur ne kadar sürecek?
Yağmur ne kadar sürecek?
Akyazı'da kenevir operasyonu
Akyazı'da kenevir operasyonu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal