Kapatılan o okul tepkiler sonrası açıldı

Akyazı'da öğrenci azlığı nedeniyle kapatılması kararlaştırılan 6 mahalle okulundan biri velilerin isteği üzerine açıldı.

Kapatılan o okul tepkiler sonrası açıldı

İlçe kaymakamı Ömer Kalaylı Başkanlığında okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve mahalle muhtarlarıyla yapılan toplantıda Hasanbeyköy, Harunusta, Düzyazı (Süpren), Güzlek, Yeniköy ve Kumköprü Mahallelerinde bulunan okulların öğrenci azlığı nedeniyle kapatılması kararlaştırılmıştı. 

Karara Güzlek Mahalle Muhtarı Abdüsselam Akyazıcı ve veliler tepki göstermişti. Güzlek ilkokulu önünde velilerle yapılan toplantının ardından kapanan Güzlek ilkokulu yeniden açıldı.

Güzlek Mahalle Muhtarı Akyazıcı “ 15 Km bağlantı yolu var, yol ağı geniş. Coğrafi şartlar servis ile öğrenci taşımacılığına elverişsiz. Kışın 1 ile 1.5 metre kar kalınlığında öğrencilerin servis ile okula gitmeleri olmaz. Yaptığımız girişimler neticesinde ve Güzlek mahallesinin referandumda verdiği oylar Güzlek ilkokulunun açılmasına neden oldu. Birlik ve beraberlik içinde yaptığımız girişimlerle velilerimiz mağdur olmadı “ ifadelerini kullandı.

akyazı güzlek ilkokulu kapatma veliler tepki yeniden açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağmur ne kadar sürecek?
Yağmur ne kadar sürecek?
Akyazı'da kenevir operasyonu
Akyazı'da kenevir operasyonu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal