Bakan açıkladı: Sakarya en güçlü aday

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, yerli otomobil noktasında Sakarya'nın en güçlü adaylardan biri olduğunu söyledi.

Bakan açıkladı: Sakarya en güçlü aday

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın 100. yıl programı için kente gelen Bakan Tüfenkçi, ilk olarak Sakarya Valiliği'ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Bakan Bülent Tüfenkçi, Sakarya'nın bölgede parlayan, yıldız olan illerden biri olduğunu ifade etti. 'Sakarya 2023 hedeflerini yakalayabilecek illerden birisi' diyen Bakan; "Hem büyüme potansiyeli ile hem sanayi üretimi ile hem insan kaynakları, hem lojistik konumu itibariyle, limanları, ulaşım ağları, Kuzey Çevreyolu ve köprüye bağlanacak yolla beraber, Sakarya çok farklı bir konuma gelecek" dedi. 

Yerli otomobil üretimiyle ilgili de konuşan Bakan Tüfenkçi, şunları kaydetti; "En güçlü adaylardan birisi Sakarya. Bna altyapısı müsait. İnsan kaynağı, limanları, ham maddeye yakınlığıyla, kentinde güçlü isteğiyle beraber güçlü adaylardan birisi. Bunun değerlendirilmesi önümüzdeki süreç içerisinde neticelenecek. Ama önemli olan yerli üretimi yapabilecek babayiğitlerin ortaya çıkması ve böyle bir talebin güçlü bir şekilde olması bu bizi gerçekten ziyadesiyle sevindiriyor."

Gümrük ve Ticaret Bakanı bülent tüfenkçi sakarya valilik ziyaret yerli otomobil açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belçika Ligi’nin en iyi oyuncusu Büyükşehir’de
Belçika Ligi’nin en iyi oyuncusu Büyükşehir’de
Karasu SAMEK’te yetenekler gün yüzüne çıkıyor
Karasu SAMEK’te yetenekler gün yüzüne çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal