Skandalla ilgili hastaneden açıklama

Adapazarı'nda yoğun bakımda yaşlı hastaya sigara verilerek kendisine rencide edilecek davranışlarda bulunulmasıyla ilgili hastane açıklama yaptı.

Skandalla ilgili hastaneden açıklama

Hastanenin internet sayfasından yapılan açıklamada, bazı yayın organlarında paylaşılan bir video da yoğun bakımda yatmakta olan bir hastaya meslek dışı ve etik olmayan davranışlar sergilendiği kaydedildi.

Söz konusu eylemin hastanede yaz dönemi stajı yapmakta olan 2 stajyer öğrenci tarafından yapıldığının tespit edildiği ifade edilen açıklamada; "Vardiya başına 6 hemşirenin çalıştığı yoğun bakım ünitesinde olay sırasında 3 hemşire öğlen yemeği için yemek hanede bulunduğu, diğer 3 hemşire ise salonun diğer ucunda genel durumu bozuk olan hastayla ilgilendikleri sırada, stajyer hemşirelerce bu uygunsuz davranışların sergilendiği anlaşılmıştır. Başta ifade ettiğimiz üzere olaydan bugün haberdar olunmuştur. Söz konusu stajyerler stajları 1 ay önce bitmiş ve hastanemizden ayrılmışlardır" denildi. 

Yaşanan olay sebebi ile hastane yönetimi ve çalışanları olarak büyük üzüntü duyulduğu kaydedilen açıklamada, sağlık müdürlüğü tarafından başlatılan incelemenin sürdüğünü bildirildi.

sakarya özel hastane yoğun bakım hasta sigara soruşturma hastane açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dört ilçeye kesinti uyarısı
Dört ilçeye kesinti uyarısı
Maltepe Park ve Adakule açıldı
Maltepe Park ve Adakule açıldı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal