Akyazı'da okul kantinlerine sıkı denetim

Akyazı'da zabıta ekipleri okul kantinlerinde denetim yaptı.

Akyazı'da okul kantinlerine sıkı denetim

Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte okul kantinlerinde sıkı denetim ve kontrollerine başladı.
 
Okullarda ve okul çevrelerinde bulunan kantinlerin denetimlerinde temizlik, sağlık ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı, çalışma ruhsatlarının kontrolüne satılan gıda maddelerinin son kullanma tarihlerinin geçip geçmediğine özellikle dikkat eden zabıta ekipleri genel temizlik ve sağlık ve uyulması gereken kurallar noktasında da denetim yaptığı tüm kantinlerde işletme sahiplerine hatırlatma ve önerilerde bulundu. 
Halen ilçe genelinde kontrol ve denetimlerini sıkı bir şekilde sürdürerek ilçe genelinde tüm okulları dolaşan ekipler şu ana kadar yaptıkları kontrollerde sağlıksız ve kural dışı bir durumla karşılaşmazken gerekli hassasiyeti gösteren işyeri sahiplerine de teşekkür etti. 
 
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan  “Çocuklarımızın sağlığı bizler için çok çok önemli. Onların sağlığını tehdit edebilecek tüm unsurları ortadan kaldırmak için Zabıta ekiplerimiz ilçe genelinde ve özellikle okul kantinleri, okul çevrelerindeki gıda satışı yapan yerlerde okullar açık olduğu sürece rutin olarak kontrol ve denetimlerine devam edecekler. Toplum sağlığı ile ilgili temizlik ve diğer kurallar konusunda hassas davranarak asla taviz verilmeyecek. Her hangi bir şikâyet durumunda ise anında müdahale edilecek gerekli tüm cezai işlemler yapılacaktır. Şu ana kadar yapılan kontrollerde herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadı okul kantinlerimiz gerekli hassasiyeti gösteriyorlar kendilerine çok teşekkür ediyorum. ”dedi.

akyazı belediyesi zabıta okul kantin denetim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komşuda feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı
Komşuda feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı
Sakaryaspor'da endişeli bekleyiş
Sakaryaspor'da endişeli bekleyiş
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal