Sakarya esnafı ÖTV indirimi uzasın istiyor

30 Eylül'de sona erecek olan ÖTV indirimi öncesinden Sakarya esnafı sürenin uzatılmasını bekliyor. Beyaz Eşya sektöründeki mağaza sahipleri yaptıkları açıklama ile hem sektörün hem de vatandaşın bu imkandan faydalanması için sürenin uzamasını istediklerini ifade ettiler.

Sakarya esnafı ÖTV indirimi uzasın istiyor

Ekonomiyi canlandırmak amacı ile beyaz eşya, mobilya ve konut sektöründe yapılan vergi indiriminde son haftaya geldik. İlgili bakanlıktan yapılan açıklamaya göre de başka bir uzatma öngörülmüyor. Bu sene şubat ayında yürürlüğe giren ve 30 Eylül'de sona erecek olan Özel Tüketim Vergisi'nin (ÖTV) sıfırlanması, beyaz eşya satışlarımıza hareket getirdi. Öyle ki Türkiye ekonomisine de rekor seviyede katkı sağladık. Vatandaşlarımızın cebini rahatlatan vergi indirimi, 30 Eylül Cumartesi günü sona erecek.

Uzatılan vergi indiriminin bitmesi ile beyaz eşyadaki özel tüketim vergisi (ÖTV) de tekrar sıfırdan yüzde 6,7’ye yükselecek. Sektör olarak ÖTV'nin tamamen kaldırılmasını talep ediyoruz. Özellikle ithal ürünler ile yaşanan rekabet, dolar kuruna bağlı hammadde maliyetlerinde yükselişler Ötv indirimi ile ürünleri avantajlı seviyeleri geri getirdi. Şubat ayında başlayan yoğun talep nedeni ile Eylül ayına uzatılan vergi indiriminin bitecek olması ile ilgili gelecek dönemde satışların yavaşlamasını beklemiyoruz. Aksine markaların bu konuda yaptıkları çalışmalar var ve bu çalışmalarla oluşturulan kampanyalar yine tüketicilerimize avantajlı ürün alabilme imkanı sağlıyor olacak.

Bu bağlamda Sakarya’da da beyaz eşya ihtiyacının uygun fiyatlarla karşılandığı bu dönemde tüketicinin tepkisi son derece olumlu oldu. Son günlere yaklaşan bu indirim ile ilgili özellikle çeyizlik dediğimiz daha sonra teslim alınacak ürünler ile ilgili ihtiyaçların karşılanması tüketicilerimiz açısından avantaj oluşturacaktır. Halkımızı son günlerine yaklaştığımız bu fırsatı kaçırmamaları için mağazalarımıza davet ediyoruz. Mağaza sahipleri olarak bizler de yoğun talep nedeni ile gerekli tedbirleri aldık, hem personel sayımızda hem de kapanış saatlerimizde düzenlemeler yaparak bu talebe cevap vermeye çalışıyoruz.

ötv indirim sakarya esnaf uzatm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayalıklardan düştü
Kayalıklardan düştü
Milli basketbolcu Büyükşehir'e transfer oldu
Milli basketbolcu Büyükşehir'e transfer oldu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal