Okuldan çocuk kaçıracaklardı

Necdet Islar İlkokulu'nda bir öğrenci, kendisini veli olarak tanıtan bir kişi tarafından okuldan alınmak istendi. Şüphelenen öğretmen izin vermedi. Yapılan araştırmada anne babanın bu kişiyi tanımadığı ortaya çıktı.

Okuldan çocuk kaçıracaklardı

Olayın duyulmasının ardından tüm veliler büyük tedirginlik yaşadı. Polis olayı çok yönlü olarak soruştururken, okul idaresi velilerden ve öğretmenlerden okul çevresindeki şüpheli kişilere karşı dikkatli olunmasını istedi.

Milli Eğitim’de okulların açılmasının henüz ikinci haftasında büyük şok yaşandı. Tadilatlar nedeniyle birkaç okulun birden öğretim yaptığı Necdet Islar İlkokulu’nda bir öğrencinin, ‘Dayısıyım’ diyen bir kişi tarafından okuldan alınmak istendiği, ancak öğretmenin şüphelenmesi üzerine kaçırma olayının son anda önlendiği öğrenildi.


Edinilen bilgiye göre, henüz birinci sınıfa başlayan bir öğrencinin rahatsızlanması üzerine, öğretmen annesini aradı. İşyerinden aranan anne, işyerinden ayrılmasının güç olduğunu, ancak izin almaya çalışacağını söyledi. Kısa bir süre sonra okula gelen 17-18 yaşlarındaki bir kişi, çocuğun dayısı olduğunu ve onu almaya geldiğini söyledi. Ancak öğretmen, anne böyle bir şey
söylemediği için çocuğu vermedi. Öğrencisine sorduğunda ise böyle bir kişiyi tanımadığı cevabını aldı. Bu gelişme sonrasında durum okul idaresine bildirildi. Ayrı yaşayan anne ve baba, çocuğu almak üzere hiç kimseyi göndermediğini söyleyince devreye polis girdi. Polis, çocuğu kimin kaçırmaya çalıştığını bulmak üzere çok yönlü soruşturma başlattı.

OKULDA TEDİRGİNLİK

Kaçırma girişimi kısa sürede kulaktan kulağa yayıldı. Velilerin tedirginliğinin arttığı bir sırada, velilere ve öğretmenlerin cep telefonuna bir mesaj gönderildi. Okul idaresinden gönderildiği sanılan mesajda şunlar kaydedildi:
“Sayın veliler, saygı değer hocamız. Bugün bazı veliler ile okul bahçesinde hiç hoş olmayan bir durum ile karşı karşıya geldik. Okul çevresinde bir araç dolaşıyor, araç 54 BC ... plakalı olup gri renkte eski kasa Renault. Polis ekipleri tarafından yapılan açıklamada bu araç tekrar okul çevresinde görülür ve şüpheli hareketleri var ise polise haber verilecek. Hepinizin bu konuda ne
kadar hassas oldugunuzu biliyorum. Bu aracı bir müddet takip etmenizi rica ediyorum. Çok ciddi bedeller ödememek için, bu araca dikkat! 35 40 yaşlarında bir bayan ve 40 45 yaşlarında bir erkek.”

Bizimsakarya Gazetesi

ADAPAZARI NECDET ISLAR İLKOKULU ÖĞRENCİ KAÇIRMA GİRİŞİM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayalıklardan düştü
Kayalıklardan düştü
Milli basketbolcu Büyükşehir'e transfer oldu
Milli basketbolcu Büyükşehir'e transfer oldu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal