Müteahhitlerden cezalara tepki

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müfettişlerinin yazdığı cezaların sektör temsilcilerini bıktırdığını söyledi.

Müteahhitlerden cezalara tepki

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak son dönemde artan denetimlerin sadece ceza yazmak için yapıldığına dikkat çekerek “Müteahhitler ayakta durabilme mücadelesi veriyor. Böyle bir dönemde Çalışma Bakanlığının müfettişleri ceza yazmak için adeta bahane üreterek sektör temsilcilerimizin inşaatlarına gidiyor. Birçok sektör temsilcimize gereksiz sebeplerden ağır cezalar yazıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına en çok destek veren sektörün temsilcileri olarak cezalardan bıktık”

DENETİM YAPILSIN

Denetlenmekten kaçmadıklarını ancak Çalışma Bakanlığı Müfettişlerinin yaptığının denetim olmaktan çıktığını belirten Başkan Bayrak “Eski Türkiye’de memur ceza yazmayı kafasına koyduğunda yazın patinaj zinciri sorardı. Bugün müteahhitlere uygulanan durum tamda böyle. Üretenin, istihdama katkı sağlayanın desteklenmesi gerektiği bir dönemde Çalışma Bakanlığı Müfettişleri, ceza yazmak için eksik bulmaya çalışıyor. Hükümetimizin ceza yazmış olmak için denetim yapan müfettişler konusunda adımlar atmasını bekliyoruz” dedi.

ŞANTİYELERİ KAPATALIM

Artan maliyetlere rağmen yatırım yapmaktan vazgeçmediklerini anlatan Başkan Bayrak “İstihdama katkımız, ülke ekonomisine katkı verelim diye öz sermayemiz ile yatırıma devam ediyoruz. Demir ve çimento da yaşanan fahiş artışa rağmen konutta zam yapmadık. Üretenin yanında olması gereken Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı Müfettişleri, sanki kota tuttururcasına ceza yazıyor. Nefes almak için mücadele eden müteahhitleri şantiye kapatmaya zorluyorlar. Biz devletimizin ve milletimizin yanında durmaya, ekonomiye ve istihdama katkı vermeye devam edeceğiz. Talebimiz bakanlık yetkililerinin ceza yazmak için bahane üretmemesi” dedi.

sakarya müteahhit ceza tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komşuda feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı
Komşuda feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı
Sakaryaspor'da endişeli bekleyiş
Sakaryaspor'da endişeli bekleyiş
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal