Çevreci yarışmalarda yeni dönem başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından geleneksel hale getirilen Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Toplama Yarışmalarında yeni dönem başladı.

Çevreci yarışmalarda yeni dönem başladı

Okullar arası Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Toplama Yarışmasında yeni dönem başladı. İlk ve ortaöğretim okullarına yönelik olarak düzenlenen yarışmayla ilgili açıklamalarda bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, “Çevreye duyarlı bir nesil hedefiyle gerçekleştirdiğimiz yarışmamıza tüm ilk ve ortaöğretim okullarımızı davet ediyorum” dedi.

Karamehmetoğlu, “Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Toplama Yarışmalarımız ile genç arkadaşlarımıza çevre bilincini aşılamak, farkındalık oluşturmak ve gelecek nesillerimize daha yaşanılabilir bir çevre bırakmak amacını taşıyoruz. Hamdolsun geçtiğimiz yıllarda yarışmamıza okullarımızdan yoğun bir katılım söz konusuydu. Bu yılda okullarımızın yarışmamıza ilgi göstereceğine inanıyoruz. Yarışmamızın sonucunda ise okullarımız birbirinden farklı hediyeleri kazanmış olacak” diye konuştu.

Yarışma ile ilgili bilgileri paylaşan Karamehmetoğlu, “Büyükşehir Belediyemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği, KOLZA A.Ş desteği ile bu yıl 8.’ncisini düzenlediğimiz Bitkisel Atık Yağ Toplama yarışması için atık yağların lisanslı firmaya son teslim tarihi 25 Mayıs Cuma günüdür. Bu yıl 12’ncisini düzenleyeceğimiz Atık Pil Toplama yarışmasında ise okullarımızın topladıkları atık pilleri Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na 25 Mayıs Cuma günü getirmeleri gerekmektedir. Yarışmada dereceye giren okullarımız ise 1 Haziran Cuma günü AKM’de gerçekleştireceğimiz ödül töreni ile hediyelerini almış olacak. Yarışma ile ilgi ayrıntılı bilgi almak isteyenler Atık Yönetim Şube Müdürlüğü 444 40 54 (dahili: 2111 - 2114) numaralı telefonu arayabilirler" şeklinde konuştu.

sakarya atık yağ yarışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal