EKONOMİ
Giriş Tarihi : 16-10-2017 12:16   Güncelleme : 16-10-2017 12:19

BMC'de temel atılıyor, 4 bin kişilik istihdam

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Hasan Çelik, endüstri bölgesi ilan edilen Karasu’da savunma sanayi araçları üretecek olan BMC’nin Aralık ayı sonunda fabrika temellerinin atılacağını söyledi.

BMC'de temel atılıyor, 4 bin kişilik istihdam

Karasu’nun savunma sanayi kenti olması yönünde ciddi adımların atıldığını söyleyen Bakan Yardımcısı Çelik, “İlimiz coğrafi ve lojistik konumu itibariyle artık ülkemizin önde gelen illeri arasında yer alıyor. Otomotiv yan sanayisi, Karasu Limanı, çevre yolları ve ArGe’ye elverişli olması nedeniyle özellikle kuzey bölgemiz kendini fark ettiriyor. Bilindiği gibi faaliyete başlayan limanın kapasitesinin büyümesi için çalışmalar sürerken, Endüstri Bölgesi ilan edilen Karasu’da önemli yatırımlar ve girişimler var” dedi.

4 bin istihdam

BMC’nin Karasu İhsaniye Bölgesine kuracağı ve 4 bin kişinin istihdam edilmesinin planlandığı fabrikanın Aralık ayı sonunda temelinin atılacağını söyleyen Bakan Yardımcısı Çelik, “Bu yılsonun da fabrikanın temeli atılacak. 2 bin 500 dönüm alan üzerinde kurulacak olan BMC fabrikasında savunma araçları üretiminin yanı sıra Araştırma Geliştirme Merkezi faaliyete geçecek” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı atacak

Programlarında bir değişiklik olmazsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkan Binali Yıldırım, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak’ında katılımıyla atılacak olan fabrikanın temeli için Karasu’da şimdiden hazırlıkların başladığı öğrenildi. 

Yenigün Gazetesi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA