“Tarihini iyi bilen gençler yetişecek”

Erenler Belediyesi ile Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekli İLESAM ve Kültür Bakanlığının gençlerin edebi yönlerini ortaya çıkarmak için başlattığı projede pilot bölgelerinden biri olan Erenler’de düzenlenen ikinci hafta kursuna öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

“Tarihini iyi bilen gençler yetişecek”

Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün toplantı salonundaİkinci hafta kursları Yazar Muammer Erkul’un katılımları ile gerçekleştirildi.Düzenlenen programa Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk de katılarak gençlerle birlikte oldu. Erenler’in ülke genelinde 7 bölgeden biri olmasındaTürkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği(İLESAM) Sakarya Temsilciliğinin ciddi gayretleri olduğuna vurgu yapan Başkan Öztürk,İLESAM Sakarya Temsilcisi Yasmin Korkut’a teşekkür ederek tarihini ve geçmişini iyi bilen gençler yetişmesi için derslerin can kulağı ile dinlenmesini istedi.

“Amacımız sizi yazarlığa teşvik etmek”

Programın açılış konuşmasını yapan Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten; “Eminim hepinizde yazarlığa dair yetenekler vardır. Pişman olmayacağınıza eminim. Amacımız sizi yazarlığa teşvik etmek. Daha önce yazılanları Erenler Belediye Başkanımızın katkısı ile bir kitap haline getirmiştik. Türkiye’de 7 ilde ve 800’ü aşkın ilçelerden biri seçilen Erenler’de bu proje oluyor. Erenler Belediye Başkanı Sayın Cavit Öztürk’e ve Sakaryalı yazar ve şair olan Yasmin hanıma çok teşekkür ediyorum. Onların katkıları esirgenmez. Bu günün çok verimli geçeceğine inanıyor katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“Seçilen Öğrencileri Kültür Bakanımız Ankara’da ağırlayacak”

Selamlama konuşması yapan Yasmin Korkut ise açıklamasında; “Bu projenin sonunda 7 ilden 3’er kişi seçeceğiz. Bu yazıları bir kitapta toplayacağız. Aralık ayında seçtiğimiz öğrencileri Kültür Bakanımız Ankara’da ağırlayacak. Katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Yazı yazanınız varsa kaleminiz daim olsun hiç bırakmayın. Değerli hocamız Sayın Muammer Erkul’dan güzel bilgiler alacağız hepinizi dinlemeye davet ediyorum” dedi. 

Erenler Kültür Sanat Erenler Eğitim Kültür Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vahşi cinayette flaş gelişme
Vahşi cinayette flaş gelişme
Şehirde bu olaylar oldu
Şehirde bu olaylar oldu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal